Skocz do zawartości

Trzeszczenie konsoli w Astrze F


Gość mayones23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mayones23

Witam, mam pytanie, czy ktoś może się orientować co może być przyczyną dziwnego brzęczenia w Astrze F? Dzieje się to w czasie jazdy, nie wiem dokładnie w jakim przedziale obrotowym ponieważ obrotomierza nie posiadam, ale np. na 5 biegu najbardziej jest to nasilone przy prędkości 70-90 km/h. Mam wrażenie jakby dźwięk dochodził gdzieś z podszybia, za zegarami (zegary działają normalnie). Będzie miło jeżeli ktoś będzie w stanie coś doradzić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Wskazówka prędkościomierza chodzi płynnie bez wahnięć? Dźwięki typu chrobotanie, trzeszczenie z nawet pisk może wydawać kończąca życie linka prędkościomierza. Sama linka a właściwie jej pancerz powinien być w takiej gąbkowej osłonie aby nie ocierał się o plastiki. Wreszcie same plastiki mogą być źle poskładane lub nie dokręcone śrubami. Fabrycznie wloty powietrza na wszystkich łączeniach również są wyklejone gąbką. Źródeł takich niepożądanych dźwięków może być wiele.

 

 

Dzieje się to w czasie jazdy, nie wiem dokładnie w jakim przedziale obrotowym ponieważ obrotomierza nie posiadam, ale np. na 5 biegu najbardziej jest to nasilone przy prędkości 70-90 km/h.

 

70km/h przy 5 biegu to trochę za mało, silnik wpada w wibracje których Ty możesz nawet nie odczuwać, te przenoszone są na nadwozie i stąd skrzypienie elementów. Co nie zmienia faktu że warto przyjrzeć się elementom podszybia żeby pozbyć się tego upierdliwego dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayones23 jak usłyszysz brzęczenie to od razu rusz zamykaniem środkowych kratek nawiewu. U mnie np to brzęczy -tzn nie wiem co dokładnie ale jak ruszę, to brzęczenie znika. Poza tym brzęczy mi też coś w lewarku biegów, na każdym biegu przy jakichś tam obrotach - wystarczy złapać ręką i brzęczenie ustaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mayones23

Więc tak:

-sprawdzę odudowę filtra.

-arturro-55, całość zegarów, łącznie ze wskazówką prędkościomierza pracują jak zawsze. To auto jest w posiadaniu moich rodziców od 8 lat, a takie dźwięki pojawiły się ok 4-5 miesięcy temu. Generalnie poza dźwiękami z autem nic się nie dzieje, po prostu jest dodatkowy hałas:(

Dźwięk wydaje się być taki metaliczny, jakby hmmm "sprężynowy". Powiedzmy zaczyna narastac w przedziale 70-80 kmh i maleje w przedziale 80-90 km/h, wtedy też znika.

xflashsprawdzę dzisiaj patent z nawiewami.:)

Edytowane przez mayones23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Może jednak to brzęczenie nie pochodzi z konsoli a z przedziału silnika, co prawda nie podałeś jaki masz motor ale sprawdzenie osłon termicznych kolektora wydechowego i tłumików coś pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mayones23

Patent z nawiewami nie działa.

Obudowa filtra ani drgnie.

arturro-55 wydaje mi się, że raczej te dźwięki pochodzą z wnętrza. Silnik to C16NZ. Po dodaniu gazu na biegu jałowym nic sie nie dzieje, hałasy są tylko w czasie jazdy;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Odkręć linkę prędkościomierza przy skrzyni biegów, pojeździj trochę, jeżeli problem nie ustanie to przynajmniej linkę będzie można wykluczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności