Skocz do zawartości

Problem ze światłem mijania


Gość Marek_1978

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek_1978

Witam

 

Mój problem dotyczy niedziałającego prawego światła mijania w Astrze III. Sprawdziłem żarówkę i niestety okazała się dobra, przepatrzyłem bezpieczniki i te również okazały się dobre (wyczytałem później na tym forum iż w tym pięknym aucie nie ma bezpieczników odpowiedzialnych za światła).

Po podpięciu woltomierza do kostki żarówki pokazuje on ok. 2V przy zapalonych światłach (trochę mało), następnie sprawdziłem omomierzem przewód masowy i on wydaje się być ok.

Przewodu sygnałowego nie sprawdziłem gdyż nie wiem gdzie szukać drugiego końca przewodu, wyczytałem też tutaj, iż za światła odpowiada jakiś moduł i pewnie do niego dochodzi ten przewód sygnałowy problem w tym że nie wiem gdzie tego modułu szukać.

Przeczytałem poprzednie posty dotyczące podobnych usterek, ale w żadnym nie znalazłem pomocnych wskazówek.

 

Proszę o informacje czy ktoś już miał taki problem i ewentualnie jak sobie z nim poradził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

To czego szukasz to moduł CIM, jest pod kierownicą. Poszperaj w necie, wiem że kiedyś była w ASO akcja serwisowa na nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za światła odpowiedzialny jest UEC, taka duża czarna skrzynka z bezpiecznikami i przekaźnikami w komorze silnika.Jak otworzysz maskę silnika to znajduje się po prawej stronie.Faktycznie nie ma tam ani bezpiecznika ani przekaźnika od świateł, napięcie jest podawane z drivera z elektroniki skrzynki.Musisz przemierzyć kable między złączem XE1 z złączem żarówki.Napisz mi na PM to ci podeślę schemat.Jeżeli okablowanie jest dobre to niestety ale skrzynka do wymiany.Jak coś to mam taką sprawną i wylogowaną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek_1978

To czego szukasz to moduł CIM, jest pod kierownicą. Poszperaj w necie, wiem że kiedyś była w ASO akcja serwisowa na nie.

 

Sprawdziłem w ASO i rzeczywiście moja Astra podlega kampanii serwisowej producenta

Astra H, Zafira B - Zintegrowany moduł kolumny kierowniczej (CIM)

Sporadyczne wadliwe działanie sygnału dźwiękowego (klaksonu).

Spróbuję w najbliższym czasie umówić się na wizytę w ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek_1978

Witam

 

Za światła odpowiedzialny jest UEC, taka duża czarna skrzynka z bezpiecznikami i przekaźnikami w komorze silnika.Jak otworzysz maskę silnika to znajduje się po prawej stronie.Faktycznie nie ma tam ani bezpiecznika ani przekaźnika od świateł, napięcie jest podawane z drivera z elektroniki skrzynki.Musisz przemierzyć kable między złączem XE1 z złączem żarówki.Napisz mi na PM to ci podeślę schemat.Jeżeli okablowanie jest dobre to niestety ale skrzynka do wymiany.Jak coś to mam taką sprawną i wylogowaną.

 

Dziekuję za radę od poniedziałku biorę się do sprawdzania, oby UEC nie był walnięty.

Edytowane przez Marek_1978

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Gdzie znajduje się bezpiecznik od świateł mijania?

Czy można podłączyć światło do prawej lampy z lewej?( Na jednym)

Żarówke wymieniłem na nową bo stara się przepalala?

Dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności