Skocz do zawartości

szyby vectra C


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie.

Od jakiegos czasu cos dzieje mi sie z szybami.

Problem polega na tym ze nie dziala zaden z paneli sterujaczymi szybami. Szyby ani sie nie otwieraja ani nie zamykaja.

Sprawdzilem szystkie bezpieczniki i sa dobre. Dodam tylko ze szystkie szyby moge otworzyc urzywajac pilota od centralnego.

Co dodatkowo wyklucza bezpieczniki.

Moze mial ktos z Was podobny problem?

Moze jest to jakas popularna usterka glownego panelu od strony kierowcy a pozostale sa podlaczone szeregowo?

Ja sie poddaje. Prosze o pomoc.

Jeli nie byl to problem dodatkowo czy mogl by mi ktos wytlumaczyc jak dobrac sie do tapicerki w drzwiach nie robiac "jej" krzywdy?

Pomyslalem ze moze sprawdzil bym styki ale nie chcial bym uzyc za duzo silyF i zniszczyc czegos. Mam do tego troche talentu

wiec sami rozumiecie. Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do usterki to Ci nie pomogę ale instrukcję demontażu tapicerki mogę dać.

 

Mała uwaga, nie używaj śrubokręta do podważania zaślepki na drzwiach bo łatwo można ją zniszczyć, ja ją ściągam palcami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za instrukcje na 100% sie przyda. troche o ta cierpliwosc sie boje

Edytowane przez assassin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabierzesz się za ściąganie kup w ASO tak z 10 tych kołeczków plastikowych ( około 1,2 zł / szt ), u mnie jak ściągałem to z połowa była połamana. I jaszcze jedno, łatwiej zakłada się boczek z powrotem z maksymalnie opuszczoną szybą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko zakup koleczkow bralem pod uwage

(znam siebie zbyt dobrze) jeszcze raz dziekuje za podpowiedzi.

Wpadlem tez na pomysl ze na szrot po panel podjade to przecwicze sciaganie ;-)

Mam jeszcze jedno male pytanko. Odnoscie przedniego zderzaka.

Odszedl troszke od blotnika i brzydko odstsje. Jest jakis fajny i latwy sopsob na przymocowanie go tam gdzie byc powinien?

Jakies moze zatrzadki tam sa czy moze solidniej bedzie przewiercic i ladnie srubeczka zalapac?

Jest chyba dosc pospolity problem dobrze znany tym co przodem zbytnio do chodnika podjechali samochod parkujac.

Widzialem dosc duzo tak "spadnietych" zderzakow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie.

Teoretycznie opanowane. W weekend sprawdzimy jak z praktycznym zastosowaniem tych wskazowek bedzie.

Dozo meliski i powinienem dac rade, moze obejdzie sie bez mlotka piatki. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie

chyba dalem. nie obylo sie bez paniki rozpaczy i histerycznego smiechu.

biorac pod uwage fakt. ze rozebralem wszystko szyby zsuniete w dol i potezna ulewa nadchodzaca wielkimi krokami.

oj ubawilem sie z tym;-)

ale dobra do tematu udalo mi sie rozmontowac ten panel kontrolny i okazalo sie ze dziala tylko cos w srodku musialo sie wyrobic.

teraz mam pytanie do Was drodzy koledzy.

Jest moze tam gdzies ktos kto rozbieral ten maly panel i zagladal do srodka?

chce go rozebrac ale w wyciagnieciu z niego plytki drukowanej skutecznia uniemozliwia mi przycisk blokowania szyb.

wie ktos moze jak wyciagnac zeby nie zniszczyc? czy jest taka mozliwosc?

dzieki za podpowiedzi. jesli uda mi mi sie samemu z pewnoscia opisze moze komus pomoge.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności