Skocz do zawartości

Brak światel mijania i drogowych


Gość PawelA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Będę bardzo wdzieczny za pomoc w związku z poniższym problemem, który właśnie wystąpił w mojej astrze sedan 99r 1.6 16v.

 

Zaczęło się od tego, że przy normalnej jeździe zaczęły się samoistnie włączać długie światła, więc przystąpiłem do naprawy przełącznika kierunkowskazów. Zdemontowałem go, rozebrałem, odgjąłęm blaszki i zamontowałem z powrotem. Od tego czasu zaczął sie mój problem. Po ponownym monatrzu przełącznika okazało się, że długich świateł juz wogóle teraz nie mam (musiałem za bardzo poodginać blaszki), ale co najgorsze nie mam swiateł mijania. Postojowe są, tylne światła również sie świecą (ale przegladając fora wiem, że te są podpiete do postojowych), kierunkowskazy również działają. Nie mam świateł mijania ani drogowych. Sprawdziłem bezpieczniki i są ok, odpialem i podpialem akumulator, ale tez nie ruszyly, kable wydaja sie byc w porzadku, żarówki nowe - kupione wczoraj. Zastanwiam się czy coś mogłem pospsuc zabierając się za przełacznik kierunkowskazów - rozumiem, ze moglem przedobrzyc ze swiatlami dlugimi, ale mijania dalej powinny byc (przynajmniej tak mi sie wydaje). Probowalem odpiac wogole przelacznik kierunkowskazow, ale swiatel mijania dalej nie ma. Przelacznik swiatel normalnie sie podwietla, zreszta postojowe swiatla sie wlaczaja.

 

Czy macie moze pomysl co sie moglo stac i gdzie powinienem szukac zrodla problemu? Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skopales wlacznik skoro wczesniej dzialaly

 

Pytanie czy przelacznik kierunkowskazow ma wplyw na swiatla mijania? Przelacznika swiatel wogole nie ruszalem?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma

odlacza mijania przy zalaczaniu dlugich

skoro tylko jego ruszales to w nim masz problem

 

 

Dziekuje za podpowiedz, wyglada na to, ze odlaczyl mi i mijania i dlugie - musialem cos skopac przy jego skladaniu wiec musze rozejrzec sie, zeby kupic nowy, widzialem takie na allegro po ok 30 zl. Mam nadzieje, ze to pomoze.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za porade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma

odlacza mijania przy zalaczaniu dlugich

skoro tylko jego ruszales to w nim masz problem

 

 

Przypomnial mi sie jeszcze jeden fakt (prosze wybaczyczyc za upierdliwosc i ewentualnie niewiedze :( )

Czy w takim razie przy wogole wypietym przelaczniku kierunkowskazow swiatla mijania nie powinny normalnie dzialac? Probowalem odpiac przelacznik i wtedy zapalic swiatla, ale niestety dalej nie swiecily... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie beda swiecic bo uklad jest przerwany

 

 

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc :) Kupilem nowy przelacznik, zamontowalem i wszystko dziala jak nalezy :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności