Skocz do zawartości

Opóźnione wyłączenie świateł


Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem posiadaczem Vectry C 2,2 dti 2003r. kilka dni temu po wyjściu z samochodu światła nie gasły (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) ale zastosowanie tego jest chyba po to, że kiedy jest ciemno dzieki temu wszystko dookola samochodu widać ale od kilku dni zauwazylem ze nie dziala i dopoki po wyjsciu z samochodu nie zamknę centralnego podswietla sie tablica, a powinny chyba palić się wszystkie światła, sprawdzałem bezpieczniki, wszystkie dobre mimo to nie działa, bardzo proszę w ogole o wyjasnienie mi tego systemu, po co go zastosowano, jak profesjonalnie go nazywac, a takze gdzie szukać przyczyny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dudi21
tytuł tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja nazywa się > Coming/Leaving Home - Funkcja odprowadzania http://www.autocentrum.pl/motoslownik/coming-leaving-home-funkcja-odprowadzania/

 

Może włącznik świateł musisz zostawić w pozycji - "auto" aby to działało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ale niestety nie posiadam czujnika zmierzchu co za tym idzie pozycji AUTO na wlaczniku swiatel.. moze ktos wie jaki bezpiecznik jest za to odpowiedzialny,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ani ta, ani ta opcja.. owszem mam możliwość po wyłączeniu zapłonu i wyciągnięcia klluczyka po pociągnięciu za wajchę świateł drogowych uruchomienia systemu doświetlania ale wtedy włączały się światła pozycyjne, po otwarciu podświetla się tylko tablica rejestracyjna więc albo bezpoiecznik tylko który? albo przekażnik jakiś siadł - tylko który?, proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tobie chodzi o to ze jak zamykasz samochod to sie maja swiecic swiatla czy jak przychodzisz do niego i otwierasz ze sie nie zapalaja!! bo to sa dwie rozne funkcje i inaczej sie je wlacza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chodzi mi o taką funkcję, że kiedy otwieram samochód z pilota światła się zapalają (ale tylko po zmierzchu - bo wyczówa to czujnik) i kiedy zamykam z pilota pozostaja jeszcze chwile wlaczone, nie chodzi mi o funkcje którą uruchamiam wajchą od długich.

 

Teraz po zmierzchu otwierając samochod z pilota zapala się podświetlenie tablicy po zamknięciu z pilota chwile jeszcze się podswietla.. wiec samo to wskazuje ze powinny palić się wszystkie pozycje wrazz mijania. ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem bo i mi sie zapalaja same zegary plus rejestracja, brat ma zafire, szwagier vectre C i wszyscy mamy tak samo, i nie tylko w nocy bo zapalaja sie zawsze

 

poza tym jak nie masz czujnika zmierzchu to skad samochód ma wiedzieć ze jest ciemno??? masz chociaz lusterko fonochromatyczne? tzn takie ktore sie przyciemnia jak jest ciemno i z tyłu ktos jedzie, moze wtedy by moglo zadzialac

Edytowane przez Daro83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz czujnika zmierzchu to skąd samochód ma wiedzieć ze jest ciemno???

 

Dokładnie - tu bym widział przyczynę braku opcji - u mnie ,,door to door'' działa (wajchowy)a automatu nie ma więc tej opcji, której szuka

dudi21 też nie mam ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności