Skocz do zawartości

pytanko,dobór felg na zime


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D:)

Proszę o podpowiedz, kupiłem astre na bardzo zadbanych alufelgach i doradzono mi żeby kupić na zime flegi stalowe...

 

czy to dobry pomysł, bo zawsze jest to dodatkowy wydatek, nie licząc zimówek

i co oznaczają poszczególe cyfry i opisie felg, bo jedno co wiem to że moja asterka ma osadzenie śrub 4 x 100

 

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podczas poślizgu na śniegu walniesz w krawężnik to alu i guma na złom.A cena 1 blaszanej felgi używki to 40-60 pln.Właśnie macam temat bo zima za pasem .rozmiar felgi: 5 1/2 Jx14 ET 49 dla wersji kombi.

 

[ Dodano: Pią Paź 19, 2007 22:02 ]

oznaczenie obręczy:5 1/2 szerokość wnęki obręczy w calach. J-oznaczenie literowe wysokości obrzeża obręczy. X - znak obręczy o wgłębionym profilu.14-średnica obręczy w calach.H2 obręcz z wygarbieniem okrągłym dwustronnym.ET 49-głębokość wytłoczenia 49 mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pablos0 domyślam się po silniku, że masz asterkę drugiej generacji.

Dziwi mnie, że masz koła na 4 śruby ponieważ silniki 2.0 mają już tarcze o średnicy 280mm(felga 14" raczej odpada) i tam raczej jest 5 śrub. Chyba że to jakaś wersja bez ABSu i masz mniejsze tarcze 256mm. No i możliwe że czegoś nie wiem.

A ja jeżdżę w zimę na felgach 6 J x 15 ET49 gumy 195/60 R15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam astre g ze 4-ma śrubami 4*100 i kupiłem na zimę aluski 156 cala et 39 a opony

19560 R15 jeżdzę astrą już 9 lat wcześniej F i jak na razie nie przywaliłem w krawężnik

Moim zdaniem jak kogoś stać to kupuje aluski a jak nie to stalowe równie dobrze można by powiedzieć nie kupuj samochodu bo przywalisz w drzewo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał zapas mam na feldze stalowej 156 cala H2 ET49 rozstaw śrub 4*100 ale 39 też może być (info od serwisu ogumienia) mam hamulce tarczowe przód i tył system Lukas

Zresztą w książce serwisowej wszystko jest opisane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.H2 obręcz z wygarbieniem okrągłym dwustronnym

Nie wiem co to znaczy,ale wiem,ze H2 to oznaczenie felgi bezdętkowej z garbami na pólkach felgi w celu ochrony stopki opony przed zsunieciem sie z półki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !

Odgrzeję temat. Mam Astrę G 1.6 8V i alu 15" z oponami 195/60/15, przód tarcze wentylowanene a tył pełne (+ ABS) . Chcę pod zimówki kupić felgi stalowe. Dostałem tanio

felgi Kronprinz OP514002 o parametrach : 5,5J x14 H2 ET49.

Na nalepce producenta jest napisane Astra F od 09/92 i Vectra A od 9/92 do 9/95.

Choć może sobie sam odpowiedziałem jednak jest może coś czego nie wiem. Daltego pytam czy takie felgi mogę użyć w moim przypadku?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności