Skocz do zawartości

wyświetlacz GID


Gość popencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Witam.

 

Przeglądałem dziś internet w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu z indeksami do wyświetlacza GID i natrafiłem na film gdzie na ekranie oprócz wyświetlania chwilowego i zasięgu, wyświetla się dodatkowo średnie spalanie. Czy ktoś z Was wie jak to zrobić? Czy OP-COM da radę? Zadam Wam dodatkowe pytanie: czy istnieje możliwość zmiany indeksu na wyświetlaczu w mojej astrze H? Otóż mam do wyboru 4 możliwości i żadna z nich nie powoduje wyświetlania prawdziwego zasięgu. Dodam, że w signum jest do wyboru kilkanaście indeksów. Może istneje możliwość dopisania. Mam u siebie klona z chin na windows 7 (zalogowany ako admin).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rocznik auta? Jaki identyfikator wyświetlacza pojawia się na op-comie po podłączeniu i połączeniu się z GIDem chodzi o cyferki 0x1???

 

Jakie indeksy masz w op-comie do swojego GIDa?

 

immobilaiser.jpg

 

 

 

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten wyświetlacz, który posiadasz to jedynie można spróbować zaprogramować prawidłowy indeks w celu pokazywania prawidłowego zasięgu. Gid który posiadasz nie obsługuje trzech linijek BC te nowsze Gidy dopiero miały taką opcję.

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Zakładka "zaprogramować indeks kodów": Tak na marginesie dodam, że sprawdzałem każdy z nich i nie jest ok. W najlepszym przypadku range 0 km mam po przejechaniu 400km gdzie wskazówka analogowa jest przy mniej więcej połowie.

post-591-0-60112500-1352402096_thumb.jpg

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje indeksu 701 który prawdopodobnie będzie dobry

 

instrukcja z angielskiego forum jak przekopiować indeks

 

'Each display has an identifier (DID), in this case it is0x1201. You can find all the code index on your computer, go toopcom\LangData\EN\ProgrammingData\MSCAN_0x00000246. As I told you before, youneed to copy 00701_ice and 00701_noice from DID_0x1301 folder to DID_0x1201one.

 

"

 

jak nie dasz rady to pisz

 

 

 

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Zrobiłem dodatkowy test - mało odpowiedzialny z radiem. Taka sama historia rozprogramowałem radio omyłkowo klikając program bez żadnego dostępnego indeksu. W serwisie rozłożyli ręce. Powiedzieli, że radio nadaja się na śmietnik. Skoro tak to postanowiłem dać mu szansę. Podłączyłem się do innego radia w signum, gdzie wyświetliła mi się lista indeksów. Odłączyłem kabem bez wylogowania się z signum. Podąłczyłem kabel do astry i klik - program. Radio ożyło!!! Tak samo zrobiłem z wyświetlaczem ale podejrzewam, że każdy indeks należy sprwadzić poprzez wyjeżdżenie całego baku więc to troszkę potrwa przy kilkunastu dostepnych w menu radia signum. Może znany jest właściwy kod. I jeszcze jedna myśl: czy wartości wyświetlane na GID mają związek z ustawieniem indeksów w module zestawu wskaźników? Tam mam indek 5 i wersja kodu 2 i ustawiony czujnik napięciowy typu B.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności