Skocz do zawartości

Transmiter - TECHNAXX FMT300BT


Gość ob.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ob.mateusz

Witam

 

Mam Astre H z nieszczęstnym radiem jakim jest CD-30 :zalamany :zalamany:/>/>/>/>/>/>/> , za wszelką cenę chce mieć możliwość słuchania mp3 czy to z karty SD czy USB. Troche prześledziłem temat transmiterów np z http://www.caraudiotest.pl/1-szukamy-najlepszego-transmitera-mp3, chodzi mi dokładnie o model z górnej półki jakim jest TECHNAXX FMT300BT

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c59fb615270a7d5c.html

Wiem że dla innych osób prościej byłoby wymienić na CD-30 mp3 ale dla mnie jak na razie to odpada, jeśli nie wyjdzie z transmiterem pomyśle nad tym.

 

 

Pytanie jest następujące; czy ten transmiter jest tak dobry jak go reklamują?, czy ktokolwiek z was ma lub miał doczynienia z tym modelem, jest wart swojej ceny? jak zachowuje się BT w nim?, czy na trasach jakakolwiek stacja jest w stanie zakłócić transmiter? jest możliwość wyboru folderów?

 

Z góry thx :P/>/>/>/>/>/>

Edytowane przez silvo44
reg.3.5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio CD30 mp3 także nie posiada wejścia AUX - więc to odpada - musiałbyś wymienić na jeszcze lepsze.

Jest możliwość dołożenia takiego gniazda do tego radia, ale musi to zrobić dobry macher..

Transmiter to jeszcze jeden element w układzie odtwarzania( a im więcej ich jest tym większe prawdopodobieństwo zakłóceń itp)

Niektórzy sobie transmitery chwalą - ja osobiście jestem przeciw.

Jeśli na płycie CD nagrasz kilka płyt ulubionego wykonawcy to ci nie wystarczy ?? Też mam CD30mp3 i brakuje mi wejscia AUX ale cóż - używam płyt..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ob.mateusz

Jak już wcześniej pisałem posiadam tylko CD-30, na zwykłą płyte CD nagram może 20 tracków, to mi nie wystarcza, poza tym jest to dość kłopotliwe, gdybym miał CD-30 mp3 to sprawa byłaby oczywista, dlatego z tego powodu planuje zakup ww. transmitera, mając nadzieje że ktoś w końcu opisze

wybrany przeze mnie model :rolleyes:/>

Edytowane przez ob.mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam tylko CD-30, na zwykłą płyte CD nagram może 20 tracków

Tak, sorry - rozpędziłem się..

ktoś w końcu opisze wybrany przeze mnie model

To chwilę poczekamy ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianm68

czy ten transmiter jest tak dobry jak go reklamują?

Reklama ma służyć reklamie. Traktuj ją z prymrużeniem oka.

czy na trasach jakakolwiek stacja jest w stanie zakłócić transmiter?

Każda o wystarczająco silnym sygnale (odpowiednio blisko) która nadaje na tej samej częstotliwości co twój transmiter. Taki urok transmiterów - mają nadajniki małej mocy żeby nie zakłócać odbioru innym uzytkownikom odbiorników radiowych. Zasięg takiego transmitera to przeważnie kilkanaście metrów (w otwartym terenie zazwyczaj nie przekracza 100m). Jak Ci coś zakłóca poszukaj "wolnej" częstotliwości i po problemie.

Używam transmitera w służbowych samochodach. Chwalę sobie mobilność tego urządzenia - wystarcza sprawne gniazdo zapalniczki i jakiekolwiek radio z FM.

 

Obejrzałem sobie tego "TECHNAXX FMT300BT ". Wielki!!! Czy nie będzie Ci przeszkadzał sterczący na takim pałąku z gniazda zapalniczki (pewnie będzie "opadał na wybojach)? No i drogi dosyć. Za niewiele większe pieniądze kupisz dobre radio z obsługą SD i USB. Może poszukaj jakiegoś mniejszego (czytaj: mniej wystającego z gniazda) transmitera. Wiem z własnego doświadczenia że łatwo jest połamać tego typu urządzenia wystające z gniazda zapalniczki. Przy tej cenie to by trochę "zabolało"!!!

Edytowane przez marianm68

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ob.mateusz

Tak, do tematu transmitera podchodzę trochę sceptycznie, ale jeśli na portalu "autoswiat" w teście ten egzemplarz wypadł najlepiej to cos musi być prawda.

 

2878696650-1.jpg2878696650-2.jpg

 

Co do zasięgu to znalazłem tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2193156.html

"Jakiś czas temu zakupiłem transmiter Technaxx FMT 300. Sprawował się świetnie - stosunkowo dobry dźwięk i super wzmocnienie - żadna stacja radiowa nie była w stanie zakłócić transmitera."

Czyli jedna sprawa wyjaśniona. Co do pałąku to nie bdz problemu, bd go używał tylko w moim aucie i nie bd go przekładał, nie wiem czy pałąk jest na tyle twardy żeby przy wybojach sie nie obijał, ale problem rozwiąże rzepa samoprzylepna, przykleję z boku radia i po problemie.

 

Rozmawiałem ze sprzedawcą z allegro, który sprzedaje używany model TECHNAXX FMT300BT z tej aukcji

http://allegro.pl/transmiter-fm-mp3-bluetooth-technaxx-fmt-300-nowy-i2878696650.html

Z tego co odpisał wynika że pałąk jest na tyle twardy że można nim "wajchować" w każda stronę i trzyma się stabilnie, również jest możliwość wyboru folderów w tym modelu, co daje jemu ogromny +.

 

A tu podaje specyfikacje:

 

Funkcje:

- Zestaw głośnomówiący

- Kontrola ścieżki & Regulacja dźwięku

- Odbierz polaczenie/zakończ polaczenie

- Funkcja zapamiętywania częstotliwości

- Funkcja nagrywania plików dźwiękowych

- Pamięć masowa

 

Zawartość dostawy:

- Słuchawki

- Kabel audio 2,5mm do 3,5mm

- Instrukcja obsługi

- Zdalne sterowanie przy kierownicy

- Pilot

 

Parametry techniczne:

- Obsługuje USB-Stick

- Obsługuje kartę pamięci SD/SDHC/MMC

- Zakres częstotliwości: 87,5 - 108 MHz

- Bluetooth

- Wbudowany mikrofon

- Os obrotowa

- Złącze USB 2.0

- Wejście na słuchawki 2,5 mm

 

Obejrzałem sobie tego "TECHNAXX FMT300BT ". Wielki!!! Czy nie będzie Ci przeszkadzał sterczący na takim pałąku z gniazda zapalniczki (pewnie będzie "opadał na wybojach)? No i drogi dosyć. Za niewiele większe pieniądze kupisz dobre radio z obsługą SD i USB. Może poszukaj jakiegoś mniejszego (czytaj: mniej wystającego z gniazda) transmitera. Wiem z własnego doświadczenia że łatwo jest połamać tego typu urządzenia wystające z gniazda zapalniczki. Przy tej cenie to by trochę "zabolało"!!!

 

Co do ceny, jest dość drogi jak na razie wszystko wskazuje na to ze produkt wart swojej ceny.

Nie chce wymieniać radia na nieoryginalne, wtedy przyciski na kierownicy służyłyby tylko do parady, co to na pewno by mnie denerwowało :wesoly:/>/>/>/>/>/>/> ,

Edytowane przez ob.mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności