Skocz do zawartości

wymiana wkladu lusterka astra h


Gość Szefo2005

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szefo2005

Witam
Troche szukałem w internecie na temat wymiany wkładu lusterka i
nie znalazłem odpowiedzi. Chodzi mi o wymiane wkladu lusterka
zewnetrznego prawego (lusterko podgrzewane), a w szczegolności o to czym
odczepić od starego wkladu 2 kabelki ze stykami które sa przyczepione i
slużą do podgrzewania lusterka. Są one nie jako zalutowane czyms
przezroczystym, chce je odczepić i doczepić do nowego wkładu. Jak to
zrobić? nie jestem mechanikiem i podejrzewam ze jest to banalnie proste,
ale dal zieolnych ludzi w tym temacie wszytsko wyadaje sie trudne icon_e_biggrin.gif Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Na kabelkach tych jest końcówka w ciemnej lub jasnej koszulce izolacyjnej. powinna zsunąć się do góry (w kierunku od wkładu) i wtedy możesz odłączyć wtyczkę. Jeśli to nie pomoże to zrób zdjęcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szefo2005

Dzieki pomogło poradziłem sobie z tym, tylko ze teraz mam kolejny problem ... mianowicie chodz mi elektryka lusterka tzn. chodzi lusterko w gore i w dol ale nie na boki. Co tutaj mogło się uszkodzić? jak to ewentualnie zrobic. Nie chce isc jak jelen do warsztatu i mnie skasuja za jakas pierdulke. Elektryka chodzi slychac jak silniczek pracuje przy przesuwaniu lusterka w gre i w dol oraz na boki, wiec podejrzewam ze to jakis element od silniczka.

Pozdrawiam i czekam na porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Źle nałożyłeś wkład. Wstaw auto do garażu i ogrzej lekko wklad oraz to co za nim jest. Plastik wtedy jest bardziej elastyczny. Oprzyj dłoń na wkładzie i porusz nim do końca w lewo i w prawo. Wkład musi wskoczyć w jabłko od napędu lewo/prawo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szefo2005

Jednak niestety to nie pomoglo.... rozebralem cale lusterko i dostalem sie do mechanizmu sterujacego lusterkiem, zauwazylem że przy recznej regulacji w gore i w dol slychac dziwiek tak jakby cos przeskaiwalo na zabkach natomiast ruszajac lusterko w praw i lewo a wiec w ta strone w ktora nie chodzilo tego dziwieku nie bylo slychac. Postanowielm rozberac silniczek i odrazu znalazlem usterke. Otóz są 2 biale plastiki na ktorych zamieszczone sa kolka z zebatka ktore poruszaja silniczki, jeden z plastikow ma uszkodzony jeden z wypustkow na ktory wkreca sie owe kolko z zebatka. Przez to zapewne podczas przesuwania recznie lusterka w lewo i prawo nie slychac jak cos przeskakuje na zablach i dlatego nie chodzi lustrko w owe strony. Jest tez kolejny problem bowiem taki plastik moglbym dorobic ale jest on tak jakby zalakowany i na stale polaczony z obudowa na ktora wklad lusterka sie umieszcza wiec w sumie nie moge tego elementu wymienic a co za tym idzie musze caly mechanizm kupic.... i co najlepsze jak sie pytałem w sklepie t nie mozna tego dokupic osobno a jednie w zestawie z calym lusterkiem - koszt 140 zl :-D. Czy ktorys z forumowiczow mial taki problem? mozna to jakos jednak naprawic? za podpowiedz bede wdzieczny. pozdrawiam

 

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/850/sam6238.jpg/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności