Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartas0

Witam mam opla vectre b rok 97 i mam problem a mianowicie w zeszlym rokuja nabilalem i wszystko bylo ok a wtym rokucos slabo chlodzi sprezarka normalnie sie zalacza Czy po uplywie rokumoze juz niebyc gazu? a druga sprawa to po wlaczeniu klimy slychac jakis szum w okolicy schowka czy to normalne? z gory dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gawlak

auto nie jest nowe

wiec nie oczekuj cudow

a szum pod deska wskazuje na mala ilosc czynnika w ukladzie

rok to sporo

a i tak co roku wypada sprawdzac/serwisowac uklad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kogut78

Witam.Podepnę się pod temat.Mam problem z klimatronikiem.Z punktu technicznego jest wszystko ok wszystko sprawdzone.Ale klima żyje swoim życiem.LOTERIA KOPRESOR SIĘ ZAŁĄCZY ALBO I NIE.Na krótko łapie bez problemu.Sprawdzając żaróweczka przewody,gdy się nie dało załączyć,to na takim brązowym kabeku nie było napięcia,a powinno być.Tak jakby nie dawało impulsu na kompresor,ale obroty silnika sie dxwigają.Jedynie co mi przyszło do głowy to ,że coś z panelem jest nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

Witam mam opla vectre b rok 97 i mam problem a mianowicie w zeszlym rokuja nabilalem i wszystko bylo ok a wtym rokucos slabo chlodzi sprezarka normalnie sie zalacza Czy po uplywie rokumoze juz niebyc gazu? a druga sprawa to po wlaczeniu klimy slychac jakis szum w okolicy schowka czy to normalne? z gory dzieki za pomoc

Może być niewielka nieszczelność i po roku może już nie być czynnika chłodzącego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kogut78

A u mnie problem rozwiązany,jak na razie.Problemem okazał się komputer,a dokładnie końcówka mocy sterująca klimą.Pominąłem komputer i działa jak ta lala,oczywiście zabezpieczyłem układ dodatkowo przekaźnikiem na wypadek braku gazu.Jak to się sprawdzi,to to tak zostawię,bo jak narazie niezauważyłem żadnych efektów ubocznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartas0

Witam ponownie nadal mam problem z klima a mianowicie niechlodzi jak powinna Gaz sprawdzilem na rurce srubokretem i niezle syknelo Sprezarka sie zalacza i obydwa wentylatory rowniez a slabo chlodzi co moze byc? opel vectra b

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że syknęło jak wcisnąłeś wentylek, może być go za mało i dlatego. Taką metoda nie sprawdzisz tylko na przyrządzie w serwisie klimatyzacji. Ewentualnie jeszcze wymiana filtra kabiny. Trzeba było czytać co Gawlak Pisał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

 

 

I co z tego że syknęło jak wcisnąłeś wentylek, może być go za mało i dlatego. Taką metoda nie sprawdzisz tylko na przyrządzie w serwisie klimatyzacji. Ewentualnie jeszcze wymiana filtra kabiny. Trzeba było czytać co Gawlak Pisał.

Wnioski chyba nasuwają się same :rotfl: Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawnego układu rok czasu to nic,kiedys tu z kimś wyliczaliśmy.Jedź na serwis niech ci sprawdzą ilość czynnika,sprawdzą szczelność

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problem rozwiazany zatankowalem gaz i klima dziala Faktycznie gdzies go ubylo W ukladzie znajdowalo sie jakies 200g a powinno byc okolo 800g Najwazniejsze aby dzialala do nastepnego roku Dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności