Skocz do zawartości

Problemy z ogrzewaniem cd.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Po nadejściu zimowych dni, okazało się że ogrzewanie znów szwankuje :( Podczas dni z temperaturą powyżej 0 było OK, jednak przy temperaturach na "-" pojawiły się problemy.

 

Wczoraj rozebrałem połowę kokpitu i nie widać zbytnio co moze byc nie tak. Przewody do i od nagrzewnicy są ciepłe, nagrzewnica także. Odchyliłem troszkę plaskikową obudowę za nagrzewnicą i dmuchało z niej gorące powietrze, natomiast z nawiewu leciało ciepłe a nawet letnie. Wygląda to tak, jakby to ciepłe powietrze nie miało ujścia i coś je blokowało. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem ? Może jakaś klapka się nie otwiera, co tymi klapkami steruje.

 

Temperatura silnika jest normalna !! Czasami ogrzewanie jakby samo się naprawia i grzeje normalnie.

 

Problem dotyczy OPLA MERIVA KLIMATRONIK 1.7 CDTi

 

proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steruje nim ciegno moze linka spadla a raczej pancerzyk trzeba poszukac...a moze tez byc zapchany kanal choc w to szczerze watpie rzadki przypadek lepiej poszukaj z ta linka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Jak się okazało powodem problemów z ciepłym powietrzem jest silnik sterujący otwarciem kanału doprowadzającego ciepłe powietrze z nagrzewnicy.

 

Sam to zdiagnozowałem ;( Rozebrałem kilka plastików, wymontowałem schowek i przekręcając pokrętłem temperatury z min na max zauważyłem że silniczek czasami się zacina i nie otwiera klapki. Na chwilę obecną otworzyłem tą klapkę na maxa ( lekko pomogłem silnikowi przekręcić ośkę - kleszczami ) i wyłączyłem wtyczkę sterującą silniczkiem. Puki co grzeje aż miło ( tyle że ciągle na maxa ). Mam zamiar zabrać się za wymianę tego silniczka dopiero wiosną, orientacyjny koszt tego sterowania ( cały moduł z 2 silniczkami ) to koło 350zł.

 

TUTAJ ZNAJDZIECIE FOTO GDZIE TEGO SZUKAĆ - NA PROŚBĘ KOLEGÓW Z FORUM !!

Sorki za jakość ale fotkę robiłem po zamontowaniu schowka i ciężko zrobić dobre foto

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3a63f805fa668a10.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a87318fca7a535af.html

 

Pozdrawiam :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z ogrzewaniem bo wcale nie działa, mechanior stwierdzil ze to termostat ale moim zdaniem on jest dobry bo temp silnika utrzymuje sie ciagle na poziomie ok 88st C.silnik temp łapie troche dlugo ale poza tym jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz gorące przewody z płynem biegnące do nagrzewnicy ( pod deską pod schowkiem ), takie aluminiowe. Mozesz mieć np. zapchaną nagrzewnicę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto pali srednio 6.2L a noge mam raczej ciezka i slyszalem ze przy uszkodzonym termostacie wzrasta spalanie... nie widzi mi sie wydac 200zl na termostat zwlaszcza gdy okaze sie ze to nie to :D A jeszcze mam pytanie odnosnie nagrzewnicy, jezeli jest zapchana to trzeba te plastiki w srodku rozbierac czy wystarczy przeplukac uklad chlodzenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności