Skocz do zawartości

Felerna wycieraczka tylnej szyby.


Gość romkwie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat z wycieraczką tylnej szyby w Astrze G kombi (fotka poniżej). Jest pęknięta i nadaje się do wymiany. Oczywiście założę nową, ale zastanawia mnie dziwne zachowanie tego elementu. Myslałem, że to przypadek i zdarza się raczej rzadko, lecz szybko zostałem sprowadzony na ziemię przez znajomych mających podobne auta.

Twierdzą oni, że "Astry tak mają" i trzeba się do tego przyzwyczaić. Coś w tym jest ponieważ zaobserwowałem kilka takich aut z taka właśnie usterką. Trochę to dziwne.

Czy rzeczywiście tak jest? Czy marka wycieraczki ma wpływ na pękanie tego elementu? Czy może jakaś wada konstrukcyjna

(stożek,tulejka, zły docisk śruby mocującej) jest tego przyczyną? Wycieraczka moja jest oryginalna. Autko co prawda nie jest nowe, ale miałem już starsze auta i coś takiego widzę pierwszy raz. Może jakieś zamienniki były by trwalsze?

post-3148-0-55256300-1392530484_thumb.jpg

Edytowane przez romkwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zabezpieczona przed korozją smarem nakrętka pomoże ustrzec się usterki, czy tylko ułatwi ew odkręcenie/wymianę pękniętego elementu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

 

 

Czy zabezpieczona przed korozją smarem nakrętka pomoże ustrzec się usterki,
Nie :niie:

 

 

tylko ułatwi ew odkręcenie/wymianę pękniętego elementu?

Tak :tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na zamieszczonej wyżej fotce - woda/wilgoć przenika do wielowypustu, który korodując rozsadza mocowanie wycieraczki. No cóż, bywa... Ja u siebie odkręciłem nakrętkę, wszystko ładnie oczyściłem (nie było źle), zapuściłem WD40 (niestety ręcznie nie idzie zdjąć wycieraczki z trzpienia) i skręciłem. Na koniec wszystko starannie zasmarowałem twardym towotem.

 

romkwie - czy posiadałeś nieuszkodzoną, plastikową obudowę tego elementu? Może jej brak spowodował tak znaczną korozję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę śruby mocującej mam oczywiście. Zdjąłem by pokazać jak wygląda uszkodzenie.

Możesz poradzić jak zdjąłeś wycieraczkę z trzpienia? Zrobię to za dzień dwa jak zakupię nową wycieraczkę, ale Twoja wiedza może okazać się zbawienna. :tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - nawet tak na poważnie nie próbowałem. Postukałem młotkiem delikatnie, poruszałem - ani drgnęło. Myślę, ze potrzebny będzie jakiś ściągacz (coś jak do łożysk). Brutalnej siły bałbym się w tym miejscu używać.

 

U mnie wszystko jest całe i zdrowe. Zaintrygowany Twoim postem chciałem zdemontować i zakonserwować trzpień smarem. Udało mi się tylko wpuścić tam trochę WD40 którego i Ty użyj przed ściąganiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności