Skocz do zawartości

Gdzie znajduje sie Czujnik polozenia wałka rozrzadu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość fisichella4

Witam musze wymienić Czujnik położenia wałka rozrzadu tylko nie wiem gdzie on jest i czy od góry da rade go wyjac czy musze mieć kanał? Jesliby ktoś by miał jakieś zdjęcie to byłbym bardzo wdzięczny bo znalazłem coś o wymianie ale w Vectra C. A ja mam OPEL VECTRA B 97r 1.8 16v+LPG. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fisichella4

ok, to już znalazłem poradnik ja wymienić czujnik wałka rozrządu. A czytałem na innym forum, że aby się upewnić to czy czujnik połozenia wałka rozrzadu a nie czujnik wału to musze pierw odłączyć jeden i sprawdzic czy auto zgaśnie a potem drugi i sprawdzic czy auto zgaśnie. I pytanie czy to prawda czy tak można sprawdzić czujnik(sprawność) i gdzie jest ten drugi czujnik Położenia wału bo do niego nie moge znaleźć poradnika, a sam bez poradnika nie chce sie zabierać. Dziękuje za szybką odpowiedz. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gdzie jest ten drugi czujnik Położenia wału

 

Dajesz nura pod samochód i dochodzisz po wtyczce.

Uszkodzony czujnika wałka powoduje że silnik idzie tylko do 4500 obrotów i na tym koniec.

Pozatym- uszkodzona może być tylko izolacja przewodów przy samym czujniku.

Da się to sprawnymi paluszkami naprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli szukasz tematow o czujniku silnika w dziale wnetrza to powodzenia

w dziale silnikow sa o tym tematy

wystarczy znac oznaczenie silnika

o tym tez sa tematy !!

masz x18xe patrzac na rocznik

o nim szukac albo o x20xev

w obu budowa jest identyczna (blizniacze silniki)

i w obu problemy z tymi czujnikami sa dosc czeste

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość raziel88ck

Witajcie. Samochód został podpięty pod kompa i wyskoczył błąd czujnika położenia wałka rozrządu. No i tu mam parę pytań. Zależy mi na oryginalnym czujniku, więc poszukałem odpowiedzi w google. Wyszło, że oryginalne są GM Siemens, ale tu dziwna sytuacja, bo jedne kosztują 90zł, inne 130zł, a jeszcze inne w okolicach 300zł. Ta sama firma, nazwa, wygląd. Tylko cena inna. No i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć, skąd taka różnica cen?

 

Inna sprawa dotyczy tego, że czujnik ten znajduje się przy rozrządzie. Czy konieczne jest zdjęcie paska rozrządu (wymieniony kompletny rozrząd 2 lata temu), aby dostać się do owego czujnika? I czy jeśli trzeba go ściągnąć, to zalecacie kupno nowego paska dla świętego spokoju, czy zostawienie tego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raziel88ck

Dzięki wielkie. :beer:

 

To teraz tylko z tymi cenami czujników. Swoją drogą wyczytałem, że są dwa takie czujniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa mogą być ale w silnikach V. Sam widziałeś na fotkach że jest tylko jeden.

Sam nie miałem problemu z tym czujnikiem więc nie mam doświadczenia. Z tego co można wyczytać na forum to zamienniki nie zawsze sprawdzają się w Oplach - szczególnie czujniki. Ale są zapewne osoby które jeżdżą bezproblemowa na zamiennikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raziel88ck

Dwa mogą być ale w silnikach V. Sam widziałeś na fotkach że jest tylko jeden.

Sam nie miałem problemu z tym czujnikiem więc nie mam doświadczenia. Z tego co można wyczytać na forum to zamienniki nie zawsze sprawdzają się w Oplach - szczególnie czujniki. Ale są zapewne osoby które jeżdżą bezproblemowa na zamiennikach.

Moja Viki nie lubi zamienników. Kiedyś podpinałem cewkę oraz krokowca i auto wariowało. No, ale przynajmniej dowiedziałem się, że przyczyna nie tkwiła, ani w cewce, ani w krokowcu.

 

Zależy mi na oryginalnym czujniku, a piszą, że GM Siemens jest oryginalny, tylko zaniepokoiła mnie ta rozbieżność cen. Od 90 do 350zł.

 

A już wiem. Okazało się, że te czujniki Siemensa po 350zł to do X18XE1, ja mam X18XE2, więc kosztują koło 140zł. Ja miałem po znajomości za 100zł. :D

Edytowane przez raziel88ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności