Skocz do zawartości

Remont Astry f, Warto?


Gość bosman1705

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bosman1705

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Ostatecznej decyzji jeszcze jednak nie podjąłem, gdy podejmę to poinformuje na pewno a gdy zdecyduję się na remont poinformuje o wszystkich kosztach. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Ostatecznej decyzji jeszcze jednak nie podjąłem, gdy podejmę to poinformuje na pewno a gdy zdecyduję się na remont poinformuje o wszystkich kosztach. Pozdrawiam.
No to czekamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bosman1705

Wszystko sobie przemyślałem i tak. Żeby zmienić auto na takie, w którym czułbym, że jest nowsze, lepiej wyposażone, bezpieczniejsze itp, oczywiście w dobrym stanie musiałbym wydać min 8 tyś. Wszystkie auta poniżej tej kwoty to takie same rzęchy jak mój a może i jeszcze gorsze i oprócz wyglądu niczym innym się nie różnią (jeśli się mylę poprawcie mnie). Autem jeżdżę sam, ewentualnie z pasażerem więc zrezygnuje z większego samochodu (Omega, Vectra). Do kwoty samochodu trzeba doliczyć koszty "pakietu startowego", rejestracji, ubezpieczenia czyli zamknął bym się w 10 tyś i dopiero wtedy można mówić, że zmieniłem auto na lepsze. Remontując auto, które już mam i wydając nawet te 3 tyś oszczędzam sobie nerwów i broń Panie Boże, żeby coś się w nowym psuło.


Podsumowując.


1.Remontuję za 3 tyś jeżdżę nie martwiąc się niczym.


2. Kupując nowe wydaję 10 tyś i modle się, żeby nie okazało się padakom.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakierowanie elementów nadwozia - 1500 zł

polerowanie nadwozia - 492 zł

łączniki stabilizatora -50 zł

poduszka górna mocowania amortyzatorów -120 zł

uszczelka miski olejowej -45zł

amortyzatory osi tylnej - 280 zł

tarcze hamulcowe - 200zł

klocki hamulcowe - 100zł

wahacze zawieszenia osi przedniej - 250zł

gumy stabilizatora - 14zł

silent-bloki belki - 80zł

świece zapłonowe - 100zł

łożyska amortyzatorów - 30zł

drążki kierownicze - 140 zł

uszczelka skrzyni biegów - 15 zł

uszczelka dekla zaworowego - 12zł

bębny hamulcowe - 200zł

szczęki hamulcowe - 200zł

poduszka silnika - 80zł

pozostałe części - 225zł

 

to jest kosztorys, z program kup i zrób (opel astra f cabrio)

oczywiście dachu nie wpisałem w cennik.

no i robota mechanika ( nie wiem, jak będziesz sam robił

to wyjdzie bez robocizny).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności