Skocz do zawartości

Przepalanie bezpiecznika 22


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kłopot z bezpiecznikiem nr.22. Przepala się. 2 tygodnie temu przyjechałem i odstawiłem auto pod dom, zamknąłem z pilota . Po paru godzinach chciałem jechać do pracy, i przy otwieraniu auta z pilota nie zamrugały kierunki ani nie zapaliło sie światło w środku. Otworzyłem drzwi i ciemność - światło nie pali się. Przekręcam kluczyk, kontrolki się zapalają, ale jak odpalił silnik to licznik ciemny, prędkościomierz i obrotomierz również niemy. Nie działały także kierunki, awaryjki, nawiew. Lampka podsufitką działa normalnie, ale tylko jak ręcznie ją zapalę. Wymieniłem bezpiecznik nr. 22 odpowiedzialny za to i wszystko było OK. Do wczoraj. Byłem w Krakowie, zamyknąłem auto z pilota i spokój. Po godzinie chcę wracać do domu a tu ZONK , przy otwieraniu auta z pilota nie zamrugały kierunki,i ciemność w aucie. Sytuacaj analogiczna do tej co opisałem powyżej. Wymieniłem bezpiecznik i wszystko działało. Wróciłem do domu normalnie. Na drugi dzień chciałem jechac do pracy i powtórka z rozrywki. Chciałem wymienić bezpiecznik, ale od razu się palił. Jak na razie sprawdziłem tylko oświetlenie wewnątrz odpinając kable od zasilania. Próbowałem na wyłaczonym silniku 4 razy wymienić bezpiecznik i ciągle z miejsca się przepalał, nawet większy 30A. Dodam ze auto działało wysiadałem - jak wsiadałem już nie. Zauważyłem też że jak paliło od odtyku to obecnie kreci kilka sekund, przeżucam na LPG i tam bez szwanku. Ale po przełączeniu na benzynę w trakcie postuju, chodzi na chwilę na wolnych obrotach i gaśnie. Macie sugestię gdzie może być zwarcie? Jak pisałem auto za każdym razem sprawowało sie bez zarzutu. Ostatnie rzeczy jakie robiłem to wysiadanie z auta i zamykanie z pilota drzwi, czyli mrugały wszystkie kierunki. Moze na kierunku lub coś z centralnym? Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ z wymianą bezpieczników bo szkoda kasy.

Zapewne gdzieś na przewodach masz zwarcie- teraz robota poszukać gdzie.

 

 

 

nawet większy 30A

 

Dążysz do spalenia instalacji???

Sprawdz przewody w klapie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

W oplu zamykanie/otwieranie centralnego działa poprzez podawanie masy na odpowiednie przewody. Zapewne wtedy następuje zwarcie gdy sterownik zamka podaje na chwile te masę. Jeśli miałeś montowany niefabryczny alarm to sprawdź jego schemat i kable czy dobrze podłączone. Lub szukaj zwarcia w przelotkach wszystkich drzwi, klspie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podając bezpiecznik o wartości 30A chciałem zobaczyć co mi go przepali.. Jaka czynność. Centralny mam fabryczny. bezpieczniki wymieniałem bez włączonego silnika, przy otwrtych drzwiach kierowcy. jeżeżdżę zazwyczaj sam i otwierane są tylko drzwi kierowcy i pasażera za nim, więc problem raczej nie dotyczy wszystkich przeplotek w drzwiach.. Może to coś pomoże w ew. diagnozie? Jutro mam zamiar oddać do elektryka bo nie mam miejsca na sprawdzanie gdzie jest zwarcie i nie chcę pogłębiać problem. niemniej jednak irytuje mnie to.. Zauważyłem dziś że silnik nie pracuje na benzynie. Jak tylko odpalam, daję na LPG.. Silnik pracuje dodaję lekko gaz i przełączam na benzynę - silnik gaśnie. A z tego co się orientuję, to chyba nic z sasilania paliwem nie jest podpięte pod ten bezpiecznik..? Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności