Skocz do zawartości

Kompeltny rozrząd opel corsa B x10xe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich co®sarzy i co®sarki :)

 

Temat poruszany wielokrotnie i to nie tylko na tym forum, ale im więcej czytam tym więcej dylematów. Jeśli pytania głupie będą to proszę się nie śmiać ...Pomóżcie.

 

Opel corsa 2000 r. Silnik x10xe. Na liczniku 109tys.km. Olej oplowski 5W35.

Rozrząd (z łańcuszkiem) nietknięty od nowości...

 

Autko jakby nie pali na jeden cylinder oraz wpada w dziwne drgania....to mogą być: oczywiście rozrząd (!), świece, popychacze zaworów, jeszcze spotkałam opinię, że może rozrusznik.

 

Jasne jest, że wymiana rozrządu w oplu co 60tys.=muszę się więc sprężać, żeby nie było niespodzianek (aczkolwiek tu chyba piwo dla Opla za test wytrzymałości, ale ciiiiiiiiiicho!).

Różnie mówią, że łańcuch ma dzwonić i że to na słuch. Moja B nie dźwięczy, ale czekać na to nie będę.Na zimnym silniku świetnie udaje diesla, ale ponoć taki jest urok co®siarek.

 

Jest jeszcze jeden dziwny objaw, albo brak (?)

Dotychczas przy wyłączaniu silnika było słychać takie elektroniczne „zzzzzyyyyyyyttttt...” jak padał krokowiec to już tego nie było i teraz też po wymianie krokowca-nie bardzo słyszę. To ma być ten dźwięk, czy nie?

 

Pytanie zasadnicze:

Co to jest kompletny rozrząd? Zestawy zazwyczaj obejmują pasek lub łańcuch, rolki, napinacz-czasem pompę wody i kosztują na allegro od 130 zł

Poza tym wiem, że pompę wody mam wymienić i większość ludzi uważa, że SKF jest najlepsza (244 zł). Mam ofertę Ruville za 222 zł, ale chyba nie warto żałować 20zł?

 

Rozrząd do x10xe na zapytanie 760 zł (GM)-niby kompletny....Ale druga oferta kompletnego rozrządu była dodatkowo z uszczelkami pod pokrywę zaworów, rozrządu, miski oleju, łyżwą napinacza , kołami górnymi i dolnym (czy ślizgi to to samo co rolki prowadzące?).

Rozumiem, że jak się nie rozbierze polowy silnika to nie będzie wiadomo czy kupić zestaw kompletny czy zestaw kompletny +....

Ponoć koła i ślizgi nie są konieczne....Ale jak to zrobić z głową i żeby z torbami nie pójść jak się nie ma godnego zaufania mechanika ? (poszukuję).

Ja nie sądzę, że jak niektórzy szczęśliwcy mieszcz

 

Kolejne pytanie. Olej zmienić przed wymianą rozrządu (tak gdzieś wyczytalam)? I czy pozostać przy oplowskim czy coś zmienić? Niekoniecznie o Firmę chodzi ale o parametry.

 

Czy koniecznie wymienić termostat i płyn w chłodnicy przy okazji rozrządu?

 

Bardzo dziękuję za porady i wskazówki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tymi wymianami - chyba ktoś cie chce nieżle naciągnąć.

W silnikach 1.0 nie ma opaska, tylko łańcuszek - dalatego koszty wymiany są wieksze, aleeeee - łańcuszek - opinie są różne - najbardziej słuszna wydaje mi sie - niie wymienia sie ma wytrzymac tyle co silnik - ew wymienic jak zaczyna go słychać.

ja mam na liczniku jz 160 tys ( a nawet napewno troche wiecej - przez pewien czas licznik sie zacinał i nie zaliczał kilometrów) i rozrzad nie sądze aby ktoś wymieniał - fakt chodzi troszke jak diesel - ale to w końcu tylko 3 cylindry i różnica zawsze bedzie pomiedzy 3 a 4.

Słysze juz ze zaczyna lekko cos dzwonic, ale nie jest to jeszzce bardzo słyszalne i pewnie sprzedam wcześniej samochód, jak wymienie ten rozrząd - a moze jeszzcepojerzdze troche i zobacze czy zacznie dzwonic to sie za to wezme, ale nie sadze aby było to konieczne przy 100 tys.

I jeszcze jedno - w drugim oplu 2.0 diesel tez mam łańcuszek - przebieg 140 tys - nic nie słychać, nic sie zlego nie dzieje i tez nie bede tego wymieniał - po to jest wlasnie łańcuszek aby nie bawić sie w wymiany rozrządu.

A jak nierówn opracuje - to szukałbym coś innego - przedewszystkim wlasnie swiece- wiem ze wymieniane, ale uwaga - ja tez wymienialem - zalozylem 3 nowe oryginalne GM i od razu okazało sie ze jedna jest padnieta - zamieniłem ja i chodzi OK.

 

Jesli chodzi o termostat i płyn chlodniczy to zalezy - rocznik 2000 - plyn mozna wymienic, ale znowu różne opinie ze sie wymienia, albo nie - ja w 1998 corsa - zmienilem, 2000 astra - jeszcze nie.

Termostat - zalezy - sprawdz czy jak zapalisz i pochodzi troche nie nagrzewa sie cjhlodnica na górze - tam gdzie jest wlot od grubego weza *( od termostatu ) - jak sie nagrzewa, zanim na wskazniku w kabinie jest wlasciwa temp - czyli min 80 st to znaczy ze mozna go wymienic, a jesl isie nie nagrzewa od razu chlodnica, tylko tak dopiera jak na wskazniku jest jakies 80- 90 st to wszystk ok i nie ma co tego ruszac, bo po co dodatkowe koszty. I poszukaj innego mechanika, bo ktos chce cie chyba naciagnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jakby nie pali na jeden cylinder oraz wpada w dziwne drgania....to mogą być: oczywiście rozrząd (!), świece, popychacze zaworów, jeszcze spotkałam opinię, że może rozrusznik.

 

Twoj silnik ma 3 cylindry. Jest to jednostka niestety bardzo podatna na drgania.

Polecam lekturę:

http://www.swiftklub.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=80&Itemid=62

 

Ja osobiście nadal nie chętnie patrze na jednostki z nieparzystą liczbą cylindrów. Myslę, że jest to ślepa uliczka. Choćby nie wiem jak mało palił i tak trzeba lać paliwo do samochodu. Jak ktoś chciał zrobić oszczędny samochód powinien standardowo go w inst. gaz. wyposażyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam Chaber, :salut:

 

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 08:33 ]

Gdyby ktos miał jeszcze jakies opinie, sugestie, porady to ja chetnie poczytam -wyswietleń co niemiara jest , odpowiedzi mniej, a ja bardzo chetnie poczytam więcej. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/idea.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moja nowa sugestia uważac na rozrząd przy przebiiego ponad 150 tys.

Cieszyłem sie że mam 160 tys na rozrzadzie i niewiele go słychać , a chwile póżniej juz przeskoczył i nie dało sie odpalic samochodu - dobrze ze niedaleko od domu. Na szczescie nic zlego sie nie stalo - do wymiany był tylko kompletny rozrząd z napinaczami itp - koła pozostały stare.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności