Skocz do zawartości

stacyjka


Rekomendowane odpowiedzi

Gość vectra 95

drodzy koledzy. kilka godzin temu miałem problem ze stacyjka. siedzac w aucie i czekajać na swoja kochana kobietę bawiłem sie troszke kluczykami w stacyjce poczym chcąc uruchomić vectora. próbuje przekręcić a tu nie można jak by sie coś zablokowało. walczyłem z tym aż 2 godziny na parkingu ale się udało po wielkim trudzie. gdy dojechałem do domu zgasiłem samochód wyjołem kluczyk poczym znowu włozyłem i to samo nie mogę przekręcić. co zrobić moze czymś nasmarować. proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vectra 95, Nie chce Cię martwic ale zacznij szukać stacyjki na wymianę, lub speca który naprawi starą... Moja zablokowała sie na działce i czekałem 4 godziny na młot i przecinak żeby odjechać... Skończyło sie ma zakupie drugiej z kluczykiem... Jeżeli auto jest Ci niezbędne to zdejmij plastikową obudowę, weź przecinak i wypatrosz blokadę kierownicy - jest ona zakryta taką blaszka od spodu - jak ja rozprujesz to wypadnie sprężynka i skobel blokady. Przed masakrowaniem wykręć mała śrubkę i odczep plastikową cześć przykręcona do korpusu stacyjki - będziesz mógł odpalić auto przy pomocy śrubokręta...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Pozwólcie, że przyłączę się do tematu, dzisiaj pierwszy raz w życiu mam problem ze stacyjką, wystąpił problem z przekręceniem, tak jakby coś ją blokowało, ale po chwili zabawy przekręciła, zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc tak zapytam co z tym zrobić?? Czy można psiknąć silikonem???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami niektórzy stosują smarowidła, ale czasami lepiej nie

Ostatnio też to przechodziłem, reasumując -

wkładka znalazła się u szlifierza/klucznik-arza w celu zrobienia porządku z blaszkami

drugą ewentualnością jest wymiana wkładki na nową

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam,chcialem odnowic stary temat odnosnie zablokowanej stacyjki,posiadam astre g 2.2 dti .Dzisiaj z rana chcialem odpalic auto i kierownica z stacyjka sie zablokowala i niemoglem wogule przekrecic kluczyka,czy to jest normalne ze w tych modelach auta tak sie dzieje,jest to jakas wada fabryczna czy co.Wczoraj przyjechalem z Polski do Niemiec,cale szczescie ze to sie niestalo podczas podrozy.Niewiem co mam teraz z ta stacjka robic ,w Niemczech wiadomo koszt naprawy sa drogie,niemam teraz jak dojechac do pracy.Blagam pomozcie z gory dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój post powyżej, tam masz "instrukcję" co zrobić na szybko żeby uruchomić auto.

 

Ewentualnie szukaj speca, który ożywi Twoją - na bank jakiś Polak lub Litwin to ogarnie ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności