Skocz do zawartości

jaki akumulator najlepiej kupic do opla astry II 1.6 16 v ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam serdecznie. Wlasnie siad mi akumulator mialem juz z nim wczesniej problemy , chyba raczej nie oplaca sie go ladowac , bo pewnie problemy beda sie powtarzac.

Mam pytanie ( wogole nie znam sie na markach , jakosci , jakie napiecie itp)

jaki akumulator najlepiej kupic do opla astry II 1.6 16 v ? tak zeby wszystko smigalo jak trzeba...( moze na allegro )

z gory dzieki za informacje

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze II 1,8i 16V jest zastosowany Akumulator 12 V 55 A/h, minus na masie, Podejrzewam że jest to ten sam silnik co u Ciebie, zwłaszcza że wszystkie Astry I miały minus na masie, a przy silniku 1.8 jest to jak najbardziej wskazana pojemność aku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nic się nie stanie, tyle tylko że jeżeli jeździsz mało albo na krótkich odcinkach po mieście to altek nie zrekompensuje wydatku energii na częste odpalanie podczas jazdy po mieście. Ale z drugiej strony masz większą pewność odpalenia w zimie, bo aku ma większą pojemność. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes150585, nominalnie w Twoim Oplu Astra 1,6i 16V (1994-1998) jest

Akumulator 12 V 44 A/h z minusem na masie, ale oczywiście tak jak napisałem w poście powyżej możesz mieć aku o większej pojemności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam serdecznie. Wlasnie siad mi akumulator mialem juz z nim wczesniej problemy , chyba raczej nie oplaca sie go ladowac , bo pewnie problemy beda sie powtarzac.

Mam pytanie ( wogole nie znam sie na markach , jakosci , jakie napiecie itp)

jaki akumulator najlepiej kupic do opla astry II 1.6 16 v ? tak zeby wszystko smigalo jak trzeba...( moze na allegro )

z gory dzieki za informacje

pozdrawiam

sprawdz areometrem jaki jest poziom elektrolitu.

a co do kupna akumulatora z allegro to ci to odradzam lepiej poszukaj po sklepach.

tak jak bylo wczesniej pisane 55 ah jest zalecany. pozdrawaim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do kupna akumulatora z allegro to ci to odradzam lepiej poszukaj po sklepach.

zgadzam sie jordan23, z allegro nie ma co kupować zwłaszcza zę nie wiesz w jakich warunkach będzie transportowany ale co jest najważniejsze nie wiesz jak długo stał u sprzedawcy a to jest bardzo istotne.

tak jak bylo wczesniej pisane 55 ah jest zalecany.

jordan23, nie wprowadzaj umbrel, w błąd nominalnie w Opu Astra II 1,6i 16V (1998-2000) jest Akumulator 12 V 44 A/h z minusem na masie, ale oczywiście tak jak napisałem w poście powyżej możesz mieć aku o większej pojemności, tyle tylko że jeżeli jeździsz mało albo na krótkich odcinkach po mieście to altek nie zrekompensuje wydatku energii na częste odpalanie podczas jazdy po mieście. Ale z drugiej strony masz większą pewność odpalenia w zimie, bo aku ma większą pojemność, czyli ma więcej energii zakumulowanej zakładając że jest oczywiście doładowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności