Skocz do zawartości

Samopoziomowanie xenon


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Posiadam samo poziomowanie reflektorów xenon ale niestety nie sprawne :mrgreen: . Przy włączeniu zapłonu komputer pokładowy informuje mnie o tym jak również optycznie widzę że układ ten nie działa. Jako że nie jestem zwolennikiem oślepiania innych kierowców jadących z naprzeciwka i będących przede mną bardzo proszę o wszelkie wskazówki w jaki sposób można manualnie skorygować ustawienie reflektora? Nadmieniam że nie posiadam w kabinie ręcznego pokrętła do regulacji wysokości reflektora. Za wszelkie wskazówki i pomoc z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recznie na stacji diagnostycznej

jak kazda inna normalna lampe :mrgreen:

 

a tak na stronie

to sprawdz czujniki na wachaczach

z produ i z tylu po stronie pasazera

przeczysc wtyczki

 

jak nie pomoze to na TECHa sprawdzic co padlo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich oplowiczow!czy ktos moglby mi powiedziec jak to jest z tym samopoziomowaniem?posiadam astre h bixenon! czy przy kazdym wlaczeniu swiatel powinny sie wypoziomowac poruszajac sie w gore i dol?jestem jej wlascicielem od tygodnia i tylko dwa razy po wlaczeniu swiatel postanowila je ustawic!czy to moze stanowic jakis problem ze tak rzadko sie poziomuje?pytalem roznych mechanikow ale kazdy mowi inaczej :) bardzo bym prosil was o porade!z gory dziekuje i pozdrawiem wszystkich!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

tylko dwa razy po wlaczeniu swiatel postanowila je ustawic!

Reflektory bi ksenonowe są ustawiane automatycznie za każdym razem,po uruchomieniu silnika około 2-3sekund. Powinieneś mieć kontrolkę AFL która Cie o tym informuje.Pozdrawiam ,tez posiadam bi ksenony z doświetlaniem zakrętów.Nawet jak nie włączysz świateł one się poziomują automatycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość poczekaj

Odgrzeję stary temat...

 

W mojej VB ostatnio zauważyłem, że prawa lampa świeci niżej niż wcześniej. Dotychczas snop światła prawej i lewej idealnie się pokrywał, a teraz świecąc na ścianę widać zmianę. Czy w przypadku gdy jedna lampa zaczęła świecić w nieprawidłowym kierunku mam po co sprawdzać czujniki na wahaczach(dopiero za 2 tyg mogę wjechać na kanał), czy po prostu coś takiego mogło się zdarzyć i raz na jakiś czas trzeba wyregulować lampę na stacji diagnostycznej?

Poziomowanie działa po obu stronach.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności