Skocz do zawartości

Słaba moc Merivy CDTI 100km


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Dzięki za podpowiedź dla Owender-a. Napewno skorzystam.

Jestem na 100% przekonany że nie mam dobrego doładowania turbiny.

Teraz tylko dlaczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

to chyba wam. albo moja rezerwa źle pokazuje. bo ja nie wleje nigdy więcej niż 43... nawet jakbym niewiadomo jak długo na rezerwie jeździł...

teraz to juz wiem ze moj miesci conajmniej 53 litry :) bylem przed chwila na stacji i wlalem ponad 53 litry.. :D a jeszcze z 1, 2 by sie zmiesciło :lol: a na 43 mialem pierwsze odbicie pistoletu.....

nie powinno wejść więcej niż 53 litry, zbiornik mimo wszystko nie jest elastyczny, Opel w instrukcji podaje dokładnie 53lit, więc może na stacji jest coś nie tak, osobiście już tankowałem kiedyś więcej niż pojemność zbiornika więcej na taką stację nie wracałem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,miałem podobny problem z autem przy prędkości około 120 wyświetlał się kluczyk i samochód tracił moc.Wymieniłem czujnik-zawór podciśnienia turbiny i problemy się skończyły najlepiej podpiąć samochód do komputera, ale nie w oplu bo kasują cześć Zygmunt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Merivie (silnik Z 17 DTH)wyświetlała się kontrolka silnika i ESP , plus spadek mocy . Pojechałem na Techa w ASO i okazało się że był pęknięty przewód do turbiny . Koszt 200 zł . Teraz jest wszystko ok ! Oby tak dalej ! http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Merivie (silnik Z 17 DTH)wyświetlała się kontrolka silnika i ESP , plus spadek mocy . Pojechałem na Techa w ASO i okazało się że był pęknięty przewód do turbiny . Koszt 200 zł . Teraz jest wszystko ok ! Oby tak dalej ! http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem jest też taki że jak sprawdza się auto z podlączonym TECHem, na postoju, gazując tylko auto, to nic nie wychodzi. Dopiero przy jeździe widać ze auto nie ma mega przyspieszenia na 1, 2.. na 3 lepiej ale ogolnie do przy 3 biegu obroty dochodza do 3 tys a potem to juz gorzej.. i tak jak mowilem 140-150 km/h...

 

ehhh

A czemu nie poprosisz o o podłączenie Techa i nie wybierzesz się na krótką rundkę z mechanikiem? On będzie czytał co pokazuje Tech i może coś znajdzie...

Ja tak rozwiązałem mój problem :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności