Skocz do zawartości

czujnik ciśnienia MAP


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie czujnika ciśnienia MAP za co ten czujnik odpowiada

Czujnik ciśnienia powietrza bezwzględnego tzw. MAP- sensor (Manifold Absolute Pressure Sensor) jest czujnikiem który mierzy podciśnienie w kolektorze ssącym i jest odpowiedzialny za podanie sygnału do sterownika o obciążeniu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

Czujnik map jest odpowiedzialny za pomiar podciśnienia w układzie dolotowym względnie nadciśnienia , jeśli masz silnik z doładowaniem to informuje on o poziomie doładowania jest on dość istotny dla prawidłowego przebiegu procesu spalania (dostosowanie dawki paliwa do ilości powietrza dostarczonego do cylindra ) jeśli silnik ci kopci albo ma mniejszą moc a program diagnostyczny zgłasza uszkodzenie tego elementu lub nieprawidłowa wartość to warto wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam nie będę zakładał nowego tematu,żeby nie robić bałaganu,dlatego piszę tu.Mam prośbe czy ktoś by mi powiedział a najlepiej wstawił fotkę gdzie ma być podłączony wężyk,który wychodzi z MAP sensora(ten dolny)

mam Astre F 96r silnik X16SZ,ten górny(krótszy) wężyk od MAPa idzie do przepustnicy,a na tym dolnym króćcu jest tylko gumka a wężyk leży luźno w komorze silnika zauważyłem to przypadkiem i raczej nie powinno tak być.Asterke mam od nie dawna więc dopiero ogarniam co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-no to raczej nie o MAP Sensor chodzi.

marian1581, może chodzi o te 2 :

41870860.th.jpg

-górny jak widać do przepustnicy, a dolny długi twardy przewód podciśnieniowy (nie wężyk) do nadkola -tam jest pojemnik z węglem aktywnym (pochłaniającym szkodliwe opary paliwa) odpowietrzający bak paliwa, sterowany zaworem podciśnieniem właśnie z tego wężyka.

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marian1581

Przepraszam najmocniej od kiedy napisałem tego posta,co nieco ogarnąłem temat,już podłączyłem ten dolny wężyk faktycznie idzie do nadkola.MAP jest na przegrodzie czołowej.Na tę chwile nie mam miernika żeby go sprawdzić.Mam takie objawy na benie że jak przyspieszam to szarpie autem na gazie jest ok ale też czuć lekkie szarpnięcie.troszkę poczytałem i wychodzi na to że to właśnie ten MAP sensor.Wężyki posprawdzane,świece nówki,przewody też.

Edytowane przez marian1581

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy to MAP ?? Są też inne możliwości. Sprawdź najpierw odłączając aku na chwilę, podłącz i jeżeli przy pierwszych odpaleniach nie ma szarpania na benzynie, a dopiero po kilu odpaleniach (włączając też jazdę na lpg) szarpanie się pojawia to najprawdopodobniej będzie to:

http://forum.opel24.com/topic/31038-Potezne-szarpanie-i-brak-mocy/page__view__findpost__p__412011

PS Ostatnio zaślepiłem EGR i na LPG jest zdecydowanie lepiej - lepiej się wkręca podczas przyspieszania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marian1581

wczoraj wyczytałem też na necie że właśnie może to być EGR w ogóle to mam asterkę od jakiegoś miesiąca i mi zżarła tyle nerw że mam dość a im bardziej się zagłębiam to coś nowego.Ogarnałem juz czujnik temperatury bo wyświetlało błąd a poprzedni właściciel był taki "cfaniak' że wyjał żarówke od MIL.To szarpanie pojawia się nie zawsze lecz często i tylko na benzynie z racji że mam na gaz to az tak mi nie przeszkadza bo tylko kawałek jade na benie,lecz kiedy muszę troszke depnąć żeby obroty przekroczyły 2.5tys(aby się przełaczył na gaz)wtedy szarpie,jak podczas jazdy na gazie ręcznie przełacze na benzyne też szarpie,choć nie zawsze.Dzieki za zainteresowanie bo juz trace nerwy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności