Skocz do zawartości

- - - - -

hamulce tył

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#11 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2009 - 18:39

Może poprostu okładziny na szczękach się "skończyły"? I trze sobie metal o metal.

dzieki za rade
dam do wymiany w razie czego
a droga taka zabawa? mozna nastawic sie tez na powazniejsza usterke przy takich objawach jak podalem?

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#12 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2009 - 21:11

Szczęki (chyba komplet) kosztują od ok 60zł na jedynym słusznym serwisie aukcyjnym do 100zł.. 300zł w internetowych sklepach różnej maści w zależności od producenta szczęk. Przy zakupie trzeba uważać, bo jest chyba kilka rodzajów szczęk - w zależności od rocznika. Do tego wymiana - nie mam pojęcia ile, bo nie korzystałem. Można się samemu pobawić. Nie wiem jak w przypadku montażu nowych szczęk wygląda sprawa bębna - czy też trzeba dać nowy czy nie - ale coś mi się wydaje że nie trzeba. Jeżeli trzeba by było wymienić także bęben, no to już jest o dużo więcej walki i kosztów. Brak okładziny hamulcowej na szczękach to jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy pasujący do "objawów". Jeżeli się nie widzi/słyszy co się dzieje, to ciężko coś zdiagnozować. Dlatego wypadało by się temu z bliska przyjżeć - jak to określił silvo44 - "rozbierać".

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#13 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3802 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp
  • Model:Opel Vectra C
  • Silnik:Z18XER
  • Nadwozie:HB
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 31 marzec 2009 - 14:19

wypadało by się temu z bliska przyjrzeć

... i przed zakupem zmierzyć chociaż szerokość szczęki.... obejrzeć czy bęben nie ma ,,rantu''- jest wtedy do przetoczenia... stan sprężyn itd. Pozdro... :oops:
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#14 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2009 - 06:37

wypadało by się temu z bliska przyjrzeć

... i przed zakupem zmierzyć chociaż szerokość szczęki.... obejrzeć czy bęben nie ma ,,rantu''- jest wtedy do przetoczenia... stan sprężyn itd. Pozdro... :wesoly:

Dzieki, ale nie kumam co to jest rant?

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#15 Gość_andrzej_m55_*

Gość_andrzej_m55_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2009 - 07:59

co to jest rant?

to jest sama krawędź bębna jakie 2 mm. zgrubienie jak przejedziesz palcem od środka do zewnątrz to wyczujesz

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#16 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 21 kwiecień 2009 - 17:23

Mam prośbę, czy możecie wrzucić fotkę hamulca tylnej osi ze zdjętym bębnem, tak, żeby było widać co tam jest? Ewentualnie, czy możecie podać mi odnośnik do stronki w necie gdzie taki rysunek (lub fotografię) mogę znaleźć? Z góry dziękuję.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#17 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3802 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp
  • Model:Opel Vectra C
  • Silnik:Z18XER
  • Nadwozie:HB

Napisano 22 kwiecień 2009 - 14:17

czy możecie wrzucić fotkę hamulca tylnej osi ze zdjętym bębnem, tak, żeby było widać co tam jest?

... a co takiego strasznego by miało tam być :) :? szczęki, kilka sprężyn i cylinderek :wesoly: zorganizuj sobie ,,sam naprawiam'' - strona 191 ....
... a może zaczniemy od tego - czym jeździsz, skąd jesteś...profil masz pusty :) :)
Pozdro... ;)
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#18 OFFLINE   Bogo

Bogo
  • Zasłużony
  • 2535 postów
  • Model:Nie Opel
  • Silnik:1,7

Napisano 22 kwiecień 2009 - 20:58

Mam prośbę, czy możecie wrzucić fotkę hamulca tylnej osi ze zdjętym bębnem, tak, żeby było widać co tam jest?
Ewentualnie, czy możecie podać mi odnośnik do stronki w necie gdzie taki rysunek (lub fotografię) mogę znaleźć

Wystarczy trochę chęci by taki obrazek znaleźć, a mniej więcej wygląda to tak:
http://images.google...l&sa=N&start=40
http://img141.images...1sprynki0lr.jpg
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#19 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2009 - 07:51

Mam prośbę, czy możecie wrzucić fotkę hamulca tylnej osi ze zdjętym bębnem, tak, żeby było widać co tam jest?
Ewentualnie, czy możecie podać mi odnośnik do stronki w necie gdzie taki rysunek (lub fotografię) mogę znaleźć

Wystarczy trochę chęci by taki obrazek znaleźć, a mniej więcej wygląda to tak:
http://images.google...l&sa=N&start=40
http://img141.images...1sprynki0lr.jpg

Super fotki. Dzięki kolego
A jako laik hamulcowy zapytam więc teraz, co konkretnie - patrząc na fotki - powoduje głośną pracę hamulca w momencie jego naciśnięcia, tarcie itp. Na przykład brud, suche błoto lub rdza wewnatrz bębna?
pzdr

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#20 OFFLINE   DAROMV6

DAROMV6
  • Zasłużony
  • 7541 postów
  • LokalizacjaBolesławiec
  • Model:Opel Omega B
  • Silnik:teraz x20xev awtomat
  • Nadwozie:amerykanckie

Napisano 23 kwiecień 2009 - 07:59

błota nie powinno być w środku osypujące się wewn. "śmieci", a przy naciśnięciu - ocierająca blacha szczęk o bęben (zdarta, odklejona okładzina)

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież