Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdzielacz nawiewu powietrza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ElFuego84

ElFuego84
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 08 luty 2010 - 11:08

Czy istnieje łatwiejszy sposób na sprawdzenie stanu mechanizmu rozdzielacza niż rozebranie całej konsoli i wymontowanie wszystkich wnętrzności. Któraś z klapek nie domyka się i strumień powietrza kierowany jest głównie na nogi. Nie sądzę aby brak filtra kabinowego był powodem takiego przepływu. Prosiłbym o jakieś porady albo bardziej szczegółowe opisy jeśli ktoś to robił !!
  • 0

Użytkownik jest zalogowany Google Adsense

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3916 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp
  • Model:Opel Vectra C
  • Silnik:Z18XER
  • Nadwozie:HB
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 08 luty 2010 - 15:26

Któraś z klapek nie domyka się

... trzeba znaleźć przyczynę - może pospadały cięgna, albo ktoś tam grzebał i nie pozakładał ... rozbierz tylko panel sterowania ... tak jak do wymiany żarówek ....

[ Dodano: Pon Lut 08, 2010 15:28 ]

Nie sądzę aby brak filtra kabinowego był powodem takiego przepływu

... nie, ale jazda bez filtra to cały kurz z drogi w aucie ... nowy i suchy filtr nie blokuje przepływu powietrza ...
  • 0

#3 OFFLINE   misci

misci
  • Forumowicz
  • 274 postów
  • Model:Opel Agila
  • Silnik:Z12XE

Napisano 08 luty 2010 - 17:16

Rozdzielacz nawiewu jest dość chimeryczny. Zawsze przełączam nawiew przy wyłączonej dmuchawie. Inaczej przesłony się nie zamkną/otworzą. Spróbuj ten sposób.
  • 0

#4 OFFLINE   ElFuego84

ElFuego84
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 08 luty 2010 - 23:27

Do silvo44; ja wszystko rozumiem tylko najpierw próbuje się skupić na istocie problemu. Sposoby na przełączanie wypróbowałem chyba wszystkie. Bez dmuchawy także. Dodatkowy objaw który usłyszałem dzisiaj to: kiedy przełączam z IV na I bieg to słychać jakby klapka którejś przepustnicy opadała niżej i uderzała o element obudowy. Zastanawiam się tylko czy istnieją tam elementy, które mogą się oderwać?? Jeśli macie jakieś zdjęcia albo tutoriale opisujące ten mechanizm to będę wdzięczny. może coś wskóram...
  • 0

#5 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3916 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp

Napisano 10 luty 2010 - 14:50

Do silvo44

... klikasz w nick - sam sie kopiuje do okna dialogowego :wesoly:

ja wszystko rozumiem

... to cieszy - każdy element ruchomy(np. klapka w nawiewie) ma prawo się kiedyś urwać, obluzować lub zatrzeć ... widzę, że jesteś dość rozgarnięty więc Prawa Murphy'ego na pewno znasz ... tutoriale do Agili - ciężka sprawa, ale jesli przejrzysz to - http://astra.autokac...ka/napraw2.html może coś pomoże ... pozdro ...
  • 0

#6 OFFLINE   ElFuego84

ElFuego84
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 12 luty 2010 - 18:22

Dzięki za sugestie... przydały się... w końcu doszedłem do tego i faktycznie...Prawo Murphy'ego zadziałało. Pękła prowadnica przesłony nawiewu na nogi...Jak na obecne warunki naprawiłem prowizorycznie...po prostu zamknąłem ją na stałe i jak nóżki zmarzną to tylko miska z wodą zostaje.. na warsztat nie jadę bo nie przepuszczę okazji jak się zrobi cieplej żeby to wszytko wybebeszyć ??? przy okazji zrobię dokładny schemat co i jak trzeba ruszyć... Dzięki za wszelkie sugestie... i aby do wiosny :wesoly:
  • 0

#7 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3916 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp

Napisano 15 luty 2010 - 09:42

zrobię dokładny schemat co i jak trzeba ruszyć...

:mrgreen: http://forum.opel24....to-sam-vf53.htm -- tutaj włóż ...
http://forum.opel24....5686.htm#366607 .... pozdro ...
  • 0