Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sprawdzenie przebiegu w serwisie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jacekopel

jacekopel
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 13:04

czy mogę sprawdzić w serwisie opla czy przebieg mojej merivy jest prawdziwy....Czy posiadają oni jakieś maszyny do sprawdzenia przebiegu
a tak do was jak wam się zdaje mam merive 2006 rok sprowadzona z Włoch i ma przejechane 36 600 km jak sądzicie jest o autentyczny przebieg ....
Według mnie silnik bardzo łany na pewno nie myty w środku też czysto i świeżo
hamulce leciutko do tchniesz samochód staje w miejscu ... wszystko chodzi jak trza.....tylko wole się upewnić np. jak rozrząd trzeba będzie wymienić albo itp. :drunk:

zmieniłem tytuł/Reg. Forum/Kacper
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   Don

Don
  • Forumowicz
  • 285 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Model:Nie Opel
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 24 grudzień 2010 - 20:38

O ile wiem, w ASO nie prowadza takiej ewidencji. A czy sprawdzić to były jakies tematy na forum na ten temat, że gdzieś jest zapisany przebieg i możę się różnić od tego, na liczniku jednakże ja osobiście u mojej Mery nie wykminiłem tego.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   foliatek

foliatek
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 22:05

No coz opel moze nie prowadzi takich ewidencji przy przegladach jak np. toyota, honda takie rzeczy wprowadzaj do komputera i przy podaniu numeru vin sprawdzisz w calej europie jaki przebieg auto mialo przy ostatniej wizycie w serwisie.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • Forumowicz
  • 308 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:A16XER
  • Nadwozie:HB

Napisano 28 grudzień 2010 - 07:37

Jeśli Opelek był serwisowany w jednym ASO to da rade sprawdzić przebieg właśnie w tym konkretnym serwisie. Tech-em lub OP-COM-em mozna porównać przebieg z licznika z tym zapisanym w ECU silnika (jeśli auto jest na CAN-ie). Przebieg 36000km jest możliwy dla 4-ro latka w benzynie. Sam sprowadziłem swoją Mery z przebiegiem 21000km po dwóch latach. Kolego foliatek, ani Toyota ani Honda nie mają ogólnoeuropejskiej bazy serwisowej. Jak sobie sprowadzisz autko , powiedzmy z Holandi, to nikt w Polsce przebiegu Ci nie poda. No chyba że zadzwonią do ASO w którym auto było serwisowane za granicą. Taką bazę ogólnoeuropejską posiada na 100% grupa VW/Audi/Skoda.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   marmi

marmi

łysy wąż

• Forumowicz
  • 1056 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Inna marka:VW GOLF VI
  • Silnik:2.0TDI CR BLUEMOTION

Napisano 28 grudzień 2010 - 10:20

Jest możliwośc sprawdzenia przebiegu auta z czasów gwarancji, wystarczy znac telefon do odpowiedniego działu gm polska....
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   jarek

jarek
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Silnik:Z16XE

Napisano 04 styczeń 2011 - 18:49

Gdzies czytalem ze wystarczy napisac pismo do centrali GM w Polsce i odpisza. Sprobuj. W Auto Pol jak sie pytalem o sprawdzenie to koles powiedzial mi ze nie maja ogolnopolskiej bazy. Kazde ASO ma swoja. Toyota ma miedzynarodowa baze. Jak sprawdzalem jedna corolle (8 letnia) z komisu to mi powiedzieli ze byla kupiona we wloszech i podali stan licznikow na przegladach. Oczywiscie wedlug komisu samochod byl od pierwszego wlasciciela, kupiony w Polsce, a podany przebieg to on mial jak sie okazalo dwa lata po kupnie :)
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#7 OFFLINE   mazbasi

mazbasi
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 16 styczeń 2011 - 21:28

Jesli auto w benzynie to nie da rady. Przebieg jest zapisywany tylko w liczniku. Jedyna nadzieja to historia serwisowa.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   nela2011

nela2011
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 17:13

Żeby uzyskać informację o ostatnim przebiegu zanotowanym podczas przeglądu gwarancyjnego (dotyczy w miarę młodych samochodów) wystarczy podobno wysłać maila na polska@gm-customercare.com, podać w nim imię, nazwisko, numer telefonu i oczywiście VIN samochodu. Podobno oddzwaniają i podają takie informacje.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 OFFLINE   jarek

jarek
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Silnik:Z16XE

Napisano 16 maj 2011 - 12:52

Pisalem maila do GM Polska, a moj kumpel do nich dzwonil. Polega to na tym ze podaja w jakich akcjach serwisowych samochod bral udzial i jaki mial wtedy stan licznika. Kolegi samochod bral udzial w jednej akcji, moja Meriva nie brala udzialu w zadnej akcji.
W OP-COM mam dwa stany licznika. Roznica jest o 6 km.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   kicaj

kicaj
  • Moderator
  • 8801 postów
  • Lokalizacjajest B/DE, było HH/DE
  • Inna marka:F34

Napisano 16 maj 2011 - 13:40

W OP-COM mam dwa stany licznika. Roznica jest o 6 km.

ja mam podobnie i przebieg na 99% rzeczywisty...

Polega to na tym ze podaja w jakich akcjach serwisowych samochod bral udzial i jaki mial wtedy stan licznika.

zawsze o tym tak pisalem ;) nie da sie przez centrale GMu sprawdzic przeglady bo GM nie ma centralnej bazy danych o wlasnych autach. A jedynie zapisane akcje serwisowe i naprawy gwarancyjne (placone przez GM ;) )

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież