Skocz do zawartości

dobór odpowiednich felg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

a jeśli już zdecyduję się na 16" to jaki profil? kupić takie jaki mam zapas?

 

205/55/R16 - dokładnie takie, zresztą jak przejrzysz instrukcję obsługi do auta to jest tam tabelka z dopuszczalnymi rozmiarami opon dla poszczególnych wersji;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich serdecznie.

 

Nabyłem Astrę III z 2005 roku (1.7 cdti 80KM, kombi) i mam na niej w tej chwili letnie opony na oryginalnych felgach 15".

Ponieważ z poprzedniego auta zostały mi nowe zimowe opony 205/55 R16 pomyślałem, żeby kupić felgi aluminiowe zamiast sprzedawać te opony które mam i kupować nowe R15.

 

Znalazłem ładne felgi 6,5x16 5x110 ET41 na tej aukcji, są chyba oryginalnie z Vectry C:

http://moto.allegro.pl/felga-alu-opel-oryginal-16-5x110-nowe-krakow-raty-i1904872129.html

i nie jestem pewien tylko tego ET. Potrzebuję definitywnej opinii czy będzie dobrze czy nie, chciałbym je kupić dzisiaj, bo łapią już przymrozki i chcę w tym tygodniu zmienić opony.

 

Będę wdzięczny za szybką ocenę (przewertowałem większość wątków o felgach do A-H i ciągle nie jestem pewien tego ET41 :))

Pozdr

ntnsftr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

po przeczytaniu postów zamieszczonych wyżej niestety nadal nie wiem jak rozwiazac mój problem.

Otóż kupiłem felgi+opony zimówki o parametrach 195/65 R15 91 T (oznaczenie na felgach ET 35) 5x110 i okazało się, ze do mojej astry III 1,9 120KM kombi

z 2005 roku niestety nie pasują.

Na przodzie wadzą o zacisk. Oryginalne aluminiowe to 205 R16.

 

Czy ktoś wie o co chodzi z tymi felgami?

Edytowane przez skuter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano o to chodzi kolego skuter z tymi felgami, że do Astry H 1,9 CDTI felgi co najmniej 16 cali Ci potrzebne;

w tym temacie akurat nikt o tym nie pisał, za to w kilku innych w tym dziale było to wałkowane.

Poza tym w manualu do auta i chyba na naklejce przy wlewie paliwa masz rozmiary podane.

Jedynym rozwiązaniem Twojego problemu jest shandlowanie zakupionych 15stek i zmiana na 16".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Jestem szczęśliwą posiadaczką astry H 1,6 /od paru godzin/ jest na letnich oponach 215/45 R17 alufelgi firmy Dezent na 4 śruby i wygląda nieżle lecz w miejscu gdzie mieszkam zupełnie nie do się na nich jeżdzić /dziury itp./ więc i tak pójdą do ludzi. Chciałabym założyć zimówki od mojego poprzedniego autka które nie były prawie jeżdżone o rozmiarze 175/70 R14.W kalkulatorze opon wyszło że będą przekłamywać odnośnie prędkości ale to mi akurat nie stanowi.

Czy mogę je założyć czy rozejrzeć się za czymś innym.Wolałabym 14 bo takie mam felgi a i nie musiałabym kupować nowych.

Dzieki serdecznie z góry za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się zmieszczą to można założyć. Chodzi o to żeby nie wadziły o tarcze, etc.

 

Znam przypadek, gdzie gość chciał przerzucić się z 15" na 13", kupił komplet a tu zonk ;] Nie da się założyć

 

No i żeby nie oszukiwały na bardzo, tam ~0,5% może przejść, ale więcej lepiej nie zakładać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwą posiadaczką astry H 1,6 /od paru godzin/ jest na letnich oponach 215/45 R17 ... Chciałabym założyć zimówki ... o rozmiarze 175/70 R14. W kalkulatorze opon wyszło że będą przekłamywać odnośnie prędkości ale to mi akurat nie stanowi.

Czy mogę je założyć czy rozejrzeć się za czymś innym. Wolałabym 14 bo takie mam felgi a i nie musiałabym kupować nowych.

.

 

opona 195/65/ R15 conajmniej - felga mniejsza niż 15 cali do Astry H raczej nie podejdzie - a przynajmniej producent nie przewidział takiej możliwości;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

opona 195/65/ R15 conajmniej - felga mniejsza niż 15 cali do Astry H raczej nie podejdzie - a przynajmniej producent nie przewidział takiej możliwości;

 

Jeśli jesteście zainteresowani felgami 15cali 5x110 CH65 to proszę o kontakt na PRIV

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności