Skocz do zawartości

światła do jazdy dziennej (opel frontera 2.0)


Gość eda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy czy ma ktoś jakiś mądry schemat do podłączenia świateł do jazdy dziennej przy użyciu przekaźnika?Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź podłączę tym sposobem ale mimo wszystko wolałbym przez przekaźnik.Męczę się z tym od 2 dni ibrak efektu podłączam zgodnie z jakąś tam instr i nic podam przykład jak to robię:

30-do+,85- minus,87a + światła dzienne 86 plus stałe pozycyjne i efekt jest taki że po załączeniu stacyjki nie palą dzienne a palą jak załącze mijania albo postoje odwrotność tego co ma być doprowadza mnie to do pasji powoli.Ale dzięki za podpowiedź spróbuję tym sposobem ale tak jak nadmieniłem wolałbym podłączyć to ustrojstwo przez przekaźnik.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacjach nie jestem obcykany, ale może za jakiś czas ktoś kto podłączał te światła w Fronterze napisze lub zrobi fotki jak to ma być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem te swiatla bez przekaznika i dziala ale dodatkowo na + dalem bezpiecznik z tym ze dzienne swieca pomimo odlaczenia od h4 tak jakbybv nie byly zalezne czy zarowka jest sprawma czy nie ale wszystko dziala porawnie sprobuje jeszcze poszukac jak dzienne rozlaczyc w momencie zaplonu a po uruchomieniu silnika zeby sie zapalaly tak mam podlaczone mijania ale to robil elektryk pozdrawiam.Jak moglbtm w czyms pomuc to pisz chetnie pomoge

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po uruchomieniu silnika zeby sie zapalaly tak mam podlaczone mijania ale to robil elektryk pozdrawiam

Do końca nigdy nie wnikałem jak to jest robione, ale wiem że wykorzystywane jest pojawienie się napięcia ładowania alternatora, do załączenia przekaźnika. Ten z kolei załącza już żarówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego wynika bo parę postów takich przejżałem,ale dziwi mnie to że tak jak opisałem ci ten schemat podłączenia taki zastosowałem w reno scenic i wszystko tam zadziałąło a tu wręcz odwrotnie.Zauważyłem jedną żecz że przekaźnik dostawał prąd na styki ale nie przekazywał go dalej i to jest dla mnie dziwne(wkurza mnie to że nie umiem tego opanować)ale myślę że do tego za jakiś czas dojdę i cię poinformuję.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przek.jpg

 

To schemat przekaźnika, zapewne masz podobny, zerknij czy po podłączeniu zasilanie sterujące idzie na cewkę przekaźnika a jego styki załączają obwód świateł.

 

 

( na schematach styki przekaźnika rysowane są zawsze bez podanego napięcia na cewkę )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podaniu napięcia zwiera styki ale światła nie świecą ja odbieram ten objaw tak że napięcie przychodzi ale nie podaje dalej więc nie wiem o co chodzi w tym ustrojstwie jaki błąd popełniam,a przkaźnik mam taki jaki przedstawiłeś na fotce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeden problem sprawdzałem dzisiaj na spokojnie ten przekaźnik i okazuje się że napięcie do niego przychodzi ale ze stopki 85 86 przy podłączeniu 85 i 30 nie zwiera więc nie wiem czy jest uszkodzony czy to nia taki przekaźnik ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności