Skocz do zawartości

Ubezpieczenie - zniżki


Gość szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję małej rady i będę wdzięczny za pomoc :)

 

Dzielimy się z dziadkiem Oplem Corsą, za miesiąc kończy się ważność ubezpieczenia i jest już czas na przegląd, ale nie ma miejsca w dowodzie rejestracyjnym. Skoro i tak trzeba go wymienić, zacząłem kombinować ;)

 

Nie znam się na tym za bardzo, ale o ile wiem jeśli w przyszłości (na razie mam prawo jazdy dwa lata) kupię swój pierwszy samochód, będę musiał płacić większe ubezpieczenie, bo nie miałem wcześniej auta. Czy jest to możliwe, żeby przy okazji wymiany dowodu "dorejestrować" się jako współwłaściciel (auto na razie jest na dziadka), tak żeby zniżki już "leciały", czy to jest możliwe tylko po kupnie auta? Czy macie jakieś inne propozycje?

 

PS. Auto jest na starych, czarnych tablicach. Czy przy zmianie dowodu trzeba je wymieniać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie, szczegoly napewno znajdziesz, po prostu dziadek musi ci dac darowizne w postaci czesci auta, wtedy z taka umowa i z dziadkiem bedziesz musial udac sie do urzedu o nowy dowod z wpisem

wazne by twoj udzial byl mniejszy niz 50% (pewnie wystarczy 10-20%), bys nie byl pierwszym wlascicielem (a jedynie "z tylu")

na 90% bedziecie wymieniac tablice na nowe... ale moge sie mylic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę :)

Szkoda co do tablic, miałem nadzieję, że uda się uniknąć zmiany, bo to znowu wydatek...

 

A czy istnieje też taka możliwość, tutaj połowę przekręcę, bo dawno słyszałem, ale załatwienia tego w ubezpieczalni, gdyby auto było nadal tylko i wyłącznie dziadka? Jakieś użyczenie/osoba korzystająca czy coś takiego?

Jeśli ktoś kojarzy, co mam na myśli, ale nie pamiętam nazwy, to proszę bardzo o pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miechulodz

Obędzie się bez zmiany blach czyli koszt mniejszy. Co do samej umowy powinna ona wyglądać mniej więcej tak umowadarowizny001.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Bodaj jedyna zmiana w takiej umowie to zmiana paragrafu 2 na ilość procentową darowizny.

Owszem jest też możliwość spisania umowy urzeczenia pojazdu ale nie wiem do końca jak to prawnie wygląda pod względem OC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam.

Panowie. Żadnej darowizny. W urzędzie podpowiedzą jak dopisać współwłaściciela.

Zmiany blach też nie trzeba robić.

Tyle że dziadek musi być wpisany jako pierwszy na dowodzie.

Dwa lata temu tak robiłem z córą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miechulodz

Witam.

Panowie. Żadnej darowizny. W urzędzie podpowiedzą jak dopisać współwłaściciela.

Zmiany blach też nie trzeba robić.

Tyle że dziadek musi być wpisany jako pierwszy na dowodzie.

Dwa lata temu tak robiłem z córą.

no i starsi zawsze maja racje ;-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to da sie bez darowizny?

ale przeciez wpisanie do dowodu to chyba jakas forma wspolposidania, a wiec US sie bedzie klanial...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję bardzo serdecznie za podpowiedzi, na pewno się przydadzą :) Ukłony za to, że chciało się skanować specjalnie wzór dokumentu :)

I to świetna wiadomość, że nie trzeba będzie wymieniać tablic, trochę kasy zaoszczędzonej... i te czarne jakoś tak dostojniej wyglądają ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

szyby Daj znać jak załatwisz bo śledzi temat trochę ludzi więc są zainteresowani i będą wiedzieć jak to załatwić najlepiej :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Pawel1924

szyby Daj znać jak załatwisz bo śledzi temat trochę ludzi więc są zainteresowani i będą wiedzieć jak to załatwić najlepiej :spoko:

 

 

Witam, ja mam właśnie tak zrobione. Bez żadnej darowizny. Samochód na współwłaściciela - Ciotka jest właścicielem (pierwszy wpis w dowodzie) a ja współwłaścicielem (drugi wpis w dowodzie). dzięki temu płacę mniejsze ubezpieczenie a zniżki mi też lecą :)

 

A wie ktoś po ilu latach zniżki w całości przechodzą na współwłaściciela ? Bo wydaje mi się że po 5-6 latach ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności