Skocz do zawartości

Agila cały olej wywaliło przez bagnet


Gość GOŚĆ 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GOŚĆ 2012

Witam!

Jetem tu nowa więc witam wszystkich. Miałam 2 dni temu okropną przygodę już po raz drugi z moją Agilą 2000 silnik 1,2 nie wiem czy to ten typ tak ma. W ubiegłym roku kiedy zaczęły się większe mrozy (wówczas było -15) po przejechaniu ok. 4 km zaczęło coś śmierdzieć, nagle zapaliła się kontrolka oleju, ale już za późno bo dymiło z pod maski , smród niesamowity , zaraz stanęłam i jak zobaczyłam co się stało to się załamałam. Cały olej wywaliło przez bagnet, silnik cały zarzygany wewnątrz pod maską wszystko w oleju nawet na szybie się rozbryzgał, wyciekał górą, dołem - masakra. W silniku jak sprawdzałam było zero oleju, bagnet suchy. Mechanik stwierdził, że to odma się zapchała, przeczyścił ją i mówił, ze już nie powinno się tak stać, że może nie było to czyszczone nigdy. Mówił, że może to od krótkich dystansów silnik nie dogrzany, ale ja jeżdżę do pracy 25 km co dzień to raczej nie mało.

I w tym roku mój samochód znowu zrobił mi to samo:( Znowu po ok. 4 km wywaliło cały olej przy mrozie -10 C. Znowu mechanik przeczyścił odmę i pokrywę silnika(chyba nie znam się za bardzo) Dodałam zdjęcia w załączniku. Co to może być, czy przy każdym mrozie mam bać się takich "sensacji" Prosze o jakieś podpowiedzi.

post-27763-0-97172500-1328092859_thumb.jpg

post-27763-0-19261200-1328092874_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOŚĆ 2012

Też mi to ktoś zasugerował, że może płyn przedostaje się z chłodnicy bo uszczelka na głowicy nie jest szczelna. Ale płynu raczej nie ubywa, nie ma tych topowych objawów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo bardzo dużo tej mazi pod pokrywą. Może silnik jest niedogrzany z powodu wadliwego termostatu, stąd duże ilości skroplonej wody zmieszanej z olejem.

Tak czy inaczej musisz na początku zimy przeczyścić Sama wąż odmy, lub podjechać do mechanika aby to zrobił.

Twój przypadek jest chyba niezbyt częsty ale możliwy.

 

Może ktoś z forumowiczów miał już taki przypadek i to potwierdzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Agila ma już 10 lat, 128000km. i żadna odma nigdy nie była czyszczona. W układzie korbowym musi pojawiać się spore ciśnienie skoro wypycha miarkę oleju. Skąd ono takie duże? Czyżby z komory spalania (uszczelka pod głowicą)? A może olej cieknie z zupełnie innej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOŚĆ 2012

Faktycznie jak teraz patrzę ciągle na temperaturę silnika(to już paranoja) to słabo się nagrzewa po przejechaniu 25 km co prawda na mrozie -20 nagrzewa się tylko do 80 stopni czy to normalne?? Odma (wąż) był czyszczony jesienią tego roku przy zmianie oleju (Magnatec)

 

A co do cieknięcia oleju jak Napisał FORUMOWICZ - on nie cieknie... on cały wybucha przez otwór z bagnetem.

 

Może faktycznie uszczelka pod głowicą nieszczelna, już jakiś kolega to sugerował. A ile może kosztować taka wymiana uszczelki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postawiłbym na jakieś mikropękniecie ktore uaktywnia sie podczas mrozow...

a co do temperatury to jak wiekszosc proponuje kartonikiem przysłonić chłodnice.

I przede wszystkim zmien mechanika...

Edytowane przez piopaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Majonez w z12xe jest chyba powszechny, u siebie miałem to samo do momentu kiedy nie zmieniłem rozrządu a głównie uszczelki pomiędzy deklem rozrządu a blokiem. Po wymianie wszystko było czyste. Może w odmę zawaliło tym majonezem , teraz są duże mrozy i to przymarzło, było to powodem wywalenia bagnetu. Na forum pojawiły się 2 podobne tematy dotyczące co prawda innych silników, ale są...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam problem z odmą i wywalaniem oleju. podam przykład z seata cordoba, ibiza golf, silnik 1,4 benzyna mój ma 12latek problem zaczął się jakieś 5 lat temu. i podobno te silniki tak maja zamarza odma, niestety jedynym rozwiązaniem jest zdjąć rurkę odmy najlepiej po przejechaniu i rozgrzaniu silnika rzecz prosta naprawdę / w seacie 1,4 / uderzyć parę razy o jakiś element rurką cały majonez wychodzi rurka czysta odkręcam korek wlewu oleju biorę rurkę inna cienką przykładam do wlotu zdjętej odmy i mocno dmucham z drugiej strony rurki cienkiej az dymek ulatuje przez odkręcony wlew oleju zakładam odmę i mam skopuj ja robię to raz na 1-2 tygodnie zapobiegawczo czas operacji 10 minut, mój silnik to niestety wada fabryczna. jeśli nie chcesz mięć niespodzianek w trakcie jazdy proponuje odpalić silnik odczekać jakieś 5=10 minut i delikatnie odkręci z silnika wlew oleju jeśli będzie typowy syk dla ciśnienia to znaczy ze odma zatkana i albo czyścić albo warsztat jeśli zrobi się korek w odmie to niestety ciśnienie gdzieś musi ujść wywalenie oleju to mniejsze zło gorzej jak puści jakąś uszczelka i tam olej pójdzie dopiero może być bubu i to po kieszeni pilnuj i naucz sie z tym żyć ja nauczyłem się i ja narazie lata mój seacik aż miło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Co kraj to obyczaj. Przez 20 lat miałem już 4 fiaty, teraz opla, zawsze miałem majonez w zimie, ale nigdy odmy nie czyściłem - nie było takiej potrzeby. Człowiek uczy się całe życie.

 

W opelku zaś popychacze hydrauliczne informują mnie o konieczności wymiany oleju. Wczoraj w tempie F1 (bo zimno) wymieniłem olej po 18000km. gdyż popychacze terkotały przy rozruchu, a dzisiaj była cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności