Skocz do zawartości

Ocena zestawu


Gość Olaola1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

czytam, czytam i popieram ostatnią wypowiedź Bad-a. Ja też składałem zestaw pod kątem pracy w programach graficznych (to był również prezent na komunię dla syna). Kolega polecił mi sklep internetowy gdzie samemu można złożyć zestaw. Zrobiłem to i złożyłem zamówienie. Zaraz po kliknięciu odezwał się do mnie człowiek z obsługi z info, że dany zestaw będzie działał lecz niektóre komponenty nie będą pracowały optymalnie z uwagi na różnice prędkości itd... Poradził mi jakie zamiennie zastosować zestawy i mam oto w domu potwora :). Cały zestaw (monitor, głośniki, stacja, klawiatura i mysz z oryginalnym oprogramowaniem windows7 i office wyniósł mnie ok 3300zł. Wiem że niektórzy napiszą że drogo. Dobry zestaw lepszy od marketowych baniek mydlanych jest droższy o ok. 300zł. Dodatkowo na stronie jest ranking najczęściej składanych komputerów w ich sklepie z podaną specyfikacją do czego nadaje się dany zestaw. W cenie dostałem złożony przez Nich zestaw z zainstalowanym oprogramowaniem. Gwarancja udzielana jest na każdą część z osobna więc można otwierać obudowę by oczyścić ją okresowo z kurzu. Jak ktoś będzie chciał adres to podam na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nigdzie nie brałem pod uwagę lapka to po pierwsze. Po drugie nie polecałem zestawów marketowych i gotowców z uwagi na lipne części. Po trzecie baza to dobra płyta oraz zasilacz, które są podstawą do modyfikacji za rok czy dwa takiego zestawu. Na pewno taki z allegro nie spełnia powyższego.

Dodatkowo gwarantuję, że "za kilka dni" czy "za pół roku" taki zestaw złożony samodzielnie dobranymi komponentami spokojnie uciągnie każdą grę.

Podchodzisz do tematu zbyt "profesjonalnie".To ma być komputer dla dziecka...do gierek itp.Jak najbardziej rozumiem takie podejście...cena...wydajność,itp.Dopasujesz konfigurację sprzętową na tip top.....a za dwa miesiące o kant dupy można ją rozbić.Bo wyszedł nowy procerk graficzny,osiemnaście rdzeni itp.Doskonale wiemy,że procesor procesorowi jest nie równy(o takim samym taktowaniu).Zależy z jakiego miejsca z tafli był wycięty.Rodzynki są wycinane ze środka...gorsze egzemplarze z zewnętrzych warstw tafli.Tematy na przetaktowania,mnożniki...zdolności danego procesora na podwyższanie napięcia itp...podwyższanie taktowania magistrali itp.Skąd ja to znam....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla "szefostwa"....z leksza zagłębiłem się w tematy.Przetaktowania,odblokowanie magistrali,takie tematy są normalnością.Podwyższanie napięcia na procesorze grafiki.Zakładanie wydajniejszego wentylatora...w celu chłodzenia procesora graficznego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ja znowu jestem zwolennikiem że dla małych dzieci są książki- bajeczki. Bajki w TV max godzina dziennie. Każdy jednak ma swoje zdanie. Komputery gry i konsole są dla starszych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gier sa konsole,

dla dziecka godna polecenia jest xbox 360 z kinectem

nie tylko dla dzieci ;) boks jest dobry, szczególnie po kilku głębszych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności