Skocz do zawartości

Wolne wtyczki czyli co do tego podłączyć


Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością wielu właścicielom aut z niepełnym wyposażeniem przez głowę przeszła myśl czy niskim kosztem nie można wyposażyć swojego auta w brakujące dodatki.

 

W związku z tym mam pytanie co macie w swoich Omegach podłączone do tych wtyczek znajdujących się w środkowym tunelu.

 

wtyczki_w_tunelu.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wtyczki do obsługi przednich i tylnich szyb, ale to nie znaczy że masz kompletną instalacje, choć obecność tych kosteczek zaoszczedza Ci już wielu problemów.

 

Teraz tak, sprawdź w przednich drzwiach czy masz instalacje pod silniki, najprawdopodobniej nie masz, wtedy pamiętaj żeby zakupić szyby z instalacją.

 

Rozbierasz wtedy drzwi, roznitowujesz ręczny mechanizm i wnitowujesz silnik, instalacje puszczasz i sprawdzacz czy w kostach drzwi (te które są w harmonijkach) masz wszystkie piny. Jeśli nie masz to trzeba kłaść instalacje do kostki X1 i podciągać prąd pod bezpiecznik.

 

To samo z tylnimi szybami. Ja podłączałem u siebie tylko tylne szyby bo nie miałem, wszystko było oprócz tego że do silinków nie był doprowadzony prad, więc dodałem nowy bezpiecznik 30A i wpiąłem się do kostki X1 w jaki pin teraz nie pamiętam.. czytać trzeba schemat....

 

A propo, mam przyciski elektrycznych szyb przednich do sprzedania... TANIO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, czy tak we wszystkich była kładziona instalacja na zaś...

Ja u siebie mam 4x el szyby + wyłacznik od tylnych, coby dzieci nie otwierały, choć ja nadal wtedy mogę. Do tego przy skrzyni mam przycisk trybu zimowego. Więc to chyba stąd 2 kostki tam są...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety sprawa jest tutaj nie do wyczajenia, różnie kładli. Czasami golas ma całą instalacje, a czasami wersja w miare wyposażona ma tylko instalacje pod to co ma... trzeba sprawdzać indywidualnie... a kostki są na prawy oraz na lewy przełącznik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano OPEL :roll: tak to już jest z opelkami :roll: Moja Calibra też była całkiem golutka, a instalacja do szybek, BC-ka, podgrzewanych foteli, i halogenów była założona :cry: Więc to różnie bywa z tym co jest w naszych autkach 8) Ale generalnie cieszy mnie fakt że nie musiałem uczyć sie schematu elektrycznego mojego autka na pamięć 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam instalację do halogenów i jeszcze jakieś wtyczki leżą pod tylną kanapą.

 

W ogóle moja Omega z wyposażenia to ma tylko elektryczne/podgrzewane lusterka i fotel kierowcy podnoszony elektrycznie. Śmiech na sali :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności