Skocz do zawartości

zmieniłem i na II i


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

W końcu zamieniłem Astre I 92' na Astre II 98 Hetchback :)

Mam kilka problemów na starcie, których nie zauważyłem podczas kupna samochodu, może ktoś mi pomorze:

 

- uciekanie samochodu na boki na koleinach i nierównościach. Na dobrej nawierzchni kierownica trzyma się prosto i jest ok ale na złej drodze trzeba mocno trzymać kiere bo ściąga. Straszne to dziwne szczególnie że w starej I tego nie miałem. W tej chwili są to opony Fulda 195/60 R 15. Czy rozmiar 195 jest standardowy dla Astr? Czy lepiej zmienić na 185?Co ciekawe prawa opona jest dość mocno zużyta a reszta jest ok.

 

- duże zużycie paliwa, na pewno z 10L/100km i to połowa na trasie bez przekraczania 3000/min i nie więcej niż 100km/h. Dodam ze jest to silnik 1.6 8v. Przeglądałem dość sporo wypowiedzi na temat tego silnika i u innych wygląda to lepiej. Silnik ma przejechane 86 tys i pracuje jak i wygląda bardzo dobrze. Kontrolka silnika się nie świeci wiec myślę że sonda jest ok? Czy może być walnięta i pomimo tego kontrolka silnika się nie zapala?

 

- Pedał sprzęgła lekko drży na niskich biegach. To jedyny objaw bo sprzęgło chodzi ok a na postoju jak się wciśnie to dźwięk się nie zmienia. Miał kiedyś w I łożysko oporowe więc wiem jak to brzmi :lol: Strasznie mnie to drażni.

 

-Czy klima wydaje jakiekolwiek dźwięki? Bo po pewnym czasie słyszę coś po prawej stronie

jak lekko sobie buczy. Poza tym klima chodzi ok

 

Ogólnie z samochodu jestem zadowolony tylko strasznie denerwują mnie takie rzeczy, jak kupuje to chce mieć wszystko działające.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakąkolwiek pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolega

zbieznosc ustawic koniecznie,zciaga i zdarta opona ,po zbieznosci spalanie troche spadnie,bo teraz auto walczy z asfaltem majac duzy opor toczenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam moim zdaniem to nie zbieżność bo przy niej wycierają się oba koła równo ale trzeba sprawdzić geometrie przodu może na jakiejś dziurze w asfalcie coś się wygięło w wahaczu

 

co do uciekania samochodu po koleinach może być spowodowane zużyciem opon mi tak robił jak zmieniłem na nowe jak ręką odjął rozmiar lato 20550 R16 zima 19560 R15

 

Klima u mnie nie buczy ale jak jest mało czynnika to zaczyna wibrować słychać to w kratkach nawiewu być może trzeba uzupełnić czynnik chłodzący

 

co do spalania to trzeba się zająć przodem wymienić zużytą opone ewentualnie obie z przodu sprawdzić geometrie może pomoże

 

sprzęgło może być minimalnie krzywe albo niewyrównoważone okładziny i dlatego może drżeć ale raczej bym się tym nie przejmował

 

życzę miłej jazdy nowym autkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moim zdaniem przyczyną prowadzania samochodu na koleinach mogą być opony!

Miałem podobny problem w swojej strze miałem opony Fulda wyglądały bardzo dobrze bieżnik był jeszcze bardzo wysoki niejeden Pan Czesio przejeżdźił by na nich jeszcze z 10 lat lecz opny były kierunkowe nie dość że strasznie buczały to dodatkowo strasznie prowadzały na koleinach po zmianie na nowe opony Nokian odzyskałem przyjemność jazdy tym samochodem auto nie dość że jeźdźi super cicho to prowadzi się jak mażenie.

Nie załamuj się myślę że powoli doprowadzisz sobie samochód do super stanu tak jak piszą koledzy:

-opony

-zbieżność

- sonda lambda sprawdzić czy poprawnie działa

- sprawdzić czy na luzie toczy się bez oporów(czy klocki nie trzymają)

- świece czy nie zajechane na amen

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za pomoc, na pewno to wszystko sprawdę, tylko można się zdenerwować kupując auto i od razu musisz je naprawiać.

Tak się składa że jak testowałem auto na akurat była brdzo dobra droga a spalania człowiek nie jest w stanie określić bez przejechania pewnej liczby kilometrów.

 

A tak spytam jeszcze : jak bym wymienił przód z 195 60R 15 na 185 65 lub 60 15 to tył może pozostać 195 60R 15? Bo tylne są ok i koszty to druga sprawa, a chciałbym na mniejszy rozmiar te przednie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolega

kiedys jezdzilem z szerszymi i wyzszymi oponami z tylu,jednak byl to woz z tylnym napedemi i chodzilo mi troche o latwosc driftu a i w miare to ladnie wygladalo. zostawil bym 195/60 z tylu jednak nie zaklaaj do przodu 185/65 bo te beda minimalne wyzsze,zaloz 185/60 ,185-to szerokosc opony a 60- to wysokosc w % z szerokosci.ja jednak przed kupnem opon sprawdzil bym ten wachacz jak ktos juz pisal,potem pozyczyl od znajomego inne kola z wezszymi oponami ,zeby bezkosztowo wyeliminowac problem.gorzj jak wydasz na nowe opony kolejne 400zl a tu bez zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja bym nie zmieniał szerokości z 190 na 185. Ja mam Astre F i jeżdżę na oponach 190/55/R15 i jest na prawdę Ok! Przy zakupie ewentualnie nowych opon należy tyrochę czasu poświęcić na lekturę opinii użytkowników gdyż nie sztuką jest wydać kasę a później być nie zadowolonym. Polecam sklepy internetowe sprzedające opony ja kupiłem opony z takiego sklepu (nie chce wymieniać nazwy żeby nie być posądzonym o reklame)ale nie dość że cena samej opony była super atrakcyjne, opony wyprodukowane w 2008 roku( a więc guma nie zleżana) to na dodatek nie pobierają opłaty za przesyłkę a opony są w domu w ciągu dwóch dni i płaci się kurierowii!

Niestety co do tego że musisz coś robić przy samochodzie po zakupie tak bardzo często bywa. Mało kto doprowadza samochód do super stanu przed sprzedażą zazwyczaj sprzedajza przed jakimś większym wydatkiem typu wymiana paska rozrządu itp.

Nie martw się nie przeklinaj samochodu z pomocą forum i dobrego mechanika będzie dobrze. Szczególnie podoba mi się ten sinik w Oplu Astrze II 1.6 8V chciałbym zmienić sobie moją jedynkę na dwójkę i tylko i wyłącznie właśnie w tym silniku (przerobiłbym na gaz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na złej drodze trzeba mocno trzymać kiere bo ściąga.

Jak masz bardziej zjechaną opone z prawej to i ściaga na prawo

Jak buja,to może trzeba sprawdzić kondycje amorów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na złej drodze trzeba mocno trzymać kiere bo ściąga.

Jak masz bardziej zjechaną opone z prawej to i ściaga na prawo

Jak buja,to może trzeba sprawdzić kondycje amorów

Ściąga na wszystkie strony i tylko na nierównej drodze, a co do amorów to wątpie bo nic nie buja i ładnie amortyzuje.

Niech już te święta się skończą bo nic nie można załatwić z autkiem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

więc tak:

-oponki mam 205/55/R16 micheliny, jeżdżą już ostatni sezon, co do ściągania to fakt, czasami przy dużych koleinach lubi ciągnąć w różne strony, ale na nowych zimówkach 195 nie ma nic!! Więc wszystko w porządku, tylko zmienić oponki, na 195, nie mniejsze, bo te to są standardowe - już konstruktorzy wiedzą co dla nas najlepsze. Astra nie jest małym lekkim autkiem i potrzebuje trochę przyczepności.

 

-co do spalania, to się nie wypowiadam, bo mam diesla. Co do przebiegu, to w dzisiejszych czasach nie musi tyle mieć... //miałem kiedyś skodę, z przebiegiem 220tys a chodziła jak nowa, pięknie cykający zegareczek, mógłbym spokojnie cofnąć do 100tys.

 

-co do sprzęgła, to w sumie jestem świeżo po wymianie i mam tak samo, kiedyś siedząc w vectrze zauważyłem to samo, więc opelki tak mają.

 

-klima ostatnio zaczyna wydawać dźwięki zaraz po włączeniu, szumi, syczy tak tylko przez 4s i wygląda to tak jak uzupełnianie obiegu gazem... dźwięk rośnie i potem cichutko. Na postoju jak sie włączy klimę, to słychać minimalnie, że silnik inaczej chodzi, bo musi jeszcze klimę pociągnąć, ale wszystko ładnie zdrowo...

 

Gratuluję i życzę zadowolenia z asterixa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności