Skocz do zawartości

Czarny dym z rury wydechowej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Posiadam Opla Corse C 1.3 cdti z grudnia 2004 r. i zauważyłem, że podczas mocnego przyspieszania zostawiam za sobą czarny dym ( w innych dieslach także często to obserwuje na drogach ale nie wiem czy jest to normalne dla silników dieslowskich czy mam się martwić ). Poza mocnym przyspieszaniem wszystko jest ok tzn. nigdy z rury wydechowej nie leci ani biały ani czarny dym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gudziu, czarny dym z rury wydechowej to domena diesli. Jeżeli pojawia się przy dużym obciążeniu i przy wysokich obrotach to dymienie jest dopuszczalne i nie świadczy o zużyciu układu wtryskowego lub silnika. Jednak jeśli nawet niewielkie dodanie gazu skutkuje kłębami dymu to świadczy o niedomaganiu układu wtryskowego, i wtedy należało by sprawdzić końcówki wtryskiwaczy (mogą lać), pompę wtryskową lub może być uszkodzony układ recyrkulacji spalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zgadzam sie z przedmowca...kazdy diesel jak mu "depniesz" mocniej zadymi..jeden bardziej drugi mniej...a jesli tak jak piszesz jest to tylko przy mocniejszym wcisnieciu pedalu gazu to nie masz sie czym martwic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

siemacie

mam tu jedno pytanie - czy każdy diesel kopci przy "butowaniu"? czy powinien zakopcic przy czyms takim (znaczy zdrowy :roll: ) czy raczej jak nie zakopci znaczy nie wyjechany ? ostatnio jak jechałem przed moim ojcem i wyprzedzaliśmy 4 samochody na raz to w swojej na 4 biegu od 80 do prawie 130 pedał w podłoge i później jak pytałem ojca to mówił,że nie zauważył żeby zakopciła a przycisk do podłogi był szczery :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie kazdy diesel kopci przy "butowaniu" :? moj tez nie kopci :roll: z czego moge sie cieszyc http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif pozatym temperatura otoczenia tez robi swoje... ogolnie uwaza sie ze jak nie kopci to znaczy ze zdrowy albo nie wyjechany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jesli sa problemy z odpaleniem a jak w koncu zaskoczy wali ogromnym klebem czarnego dymu z rury? dzieki za odpowiedzi

 

[ Dodano: Czw Cze 05, 2008 14:41 ]

a jesli sa problemy z odpaleniem a jak w koncu zaskoczy wali ogromnym klebem czarnego dymu z rury? dzieki za odpowiedzi

 

sam sobie odpowiem - moze sie komus przydac :) padla cala instalacja od grzania swiec zarowych. koszt nowej 1400zl :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności