Skocz do zawartości

zanik wspomagania po odpaleniu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam all.

od niedawna (marca 2008) jestem posiadaczem Astry G 1,8 16v z 1998r. Mój problem pojawił się nie dawno, jak zaczęło robić się coraz cieplej na dworze, a mianowicie jak autko jest rozgrzane i postoi w sońcu to po odpaleniu nie ma wspomagania. Wystarczy silnik zgasić i odpalić jeszcze raz i wspomaganie już jest. Kolejne zgaszenie i odpalenie również kończy się brakiem wspomagania, a następne wspomaganie już uruchamia. Jak wspomaganie już zaskoczy i do póki nie zgaszę silnika to już pompa działa cały czas. Poczytałem to forum na temat braku wspomagania i wszędzie jest napisane, że brak wspomagania jest związany z brakiem ładowania, u mnie ładowanie jest ok (14,2 V bez obciązenia, 14,02 V na maxymalnym obiążeniu: światła krótkie + długie halogeny, wemntylator kabina na 4 itd...).jak w marcu, kwietniu była niższa temp. otoczenia, to wspomaganie było zawsze, nadmienię, iż sprawdziłem poziom oleju do wspogania i jest ok. Z tego co wiem to pompę wspomagania mam firmy TRW i jest ona nie diagnozowalna. Czy ktoś spotkał sie już z takim przypadkiem? :lol:

I jeszcze jedno pytanko? Co załącza pompę wspomaganie, jakieś czujniki na kolumnie kierownicy? Czy sterowanie pompą jest na jakimś przekaźniku (zasilanie pompy na przewodach grubych bezpośrednio a aku sprawdziłem i jest ok). myślę nad rozkręceniem obudowy kolumny kierowniczej i tu czegoś szukać, ale czego???

 

proszę o pomoc i z góry dziękuję

pozdrawiam wodz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wodz_2004, a jak odpalisz i po pewnym czasie przygazujesz to wspomaganie zaskoczy?

 

nie, już jak odpalę i wspomaganie nie zaskoczy to nawet po przegazowywaniu i dłuższym czekaniu także nie zadziała, dopiero zgaszenie silnika i ponowne uruchomienie załączy wspomaganie, dodam, co może byc dziwne, że takie objawy są tylko w dni upalne, jak na dworzę chłodniej to mogę gasić i odpalać i na zimnym i cieplym silniku zawsze wspomaganie zadziała. Na desce wszystkie kontrolki gasną i żadnych błędów, co uruchamia wspomaganie?, może jak gorąco w aucie (powyżej 30stopni) to jakieś przerwy w obwodzie elektrycznym na kolumnie?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Z hydrauliką tak jest, że im cieplej tym bardziej objawiają się problemy.

 

Proponowałbym wymianę płynu wspomagania.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam oplomaniaków

 

odświeżam temat, gdyż dalej mam ten sam problem :wink:

i jak nikt mi nie pomoże wiadomościami na temat co uruchamia pompę wspomagania, wczoraj rozebrałem obudowę kierownicy, ale nic tam nie znalazłem co mogłoby sterować wspomaganiem, czy jest może coś na maglownicy, co uruchamia pompę wspomagania?

 

proszę o pomoc i z góry dzięki

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mam ten sam problem. Od pewnego czasu zauważyłem pewną intrygującą rzecz w mojej asi, tzn. problem jest taki gdy skręcam kierownicą w którą kolwiek stronę od razu po ruchu kierownicą na ułamek sekundy jakby wspomaganie się rozłączało tzn. kierownica zaczyna ciężko pracować jakby bez wspomagania ale zaraz wspomaganie się znów załącza o czym daje znać . Sytuacja czasem się zdarza a czasem nie. Szczególnie wtedy gdy gwałtownie szarpnę kierownicą ale jedynie na postoju lub podczas wolnej jazdy przy szybszej jeździe tego nie zauważyłem. Stało się to dokładnie nie dwano jak przyszły upały.

Pomocy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzafi - możesz mnie przytarte łożyska na kolumnach McPersona, miałem dokładnie takie same objawy ale kiedyś w poprzedniej bryce, wprawdzie Nubierze ale zawieszenie podobne, po wymianie łożysk kierownica zaczęła chodzic jak nowa ??? Koszt niewielki a efekt duży :) Czasami też sworznie mogą blokowac kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności