Skocz do zawartości

zafira 2.0 TDH 2001r wspomaganie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

wczoraj nagle straciłem wspomaganie i w związku z tym moje pytanie, trochę czytałem już na forum i dokładnie nie wiem czy jest to pompa z silnikiem elektrycznym czy napędzana paskiem ?? Dzwoniłem do mechanika i on twierdzi ze jest mechaniczna (napędzana paskiem razem z alternatorem ), poziom płynu już sprawdziłem wydaje sie ok.No i teraz zastanawiam sie co dalej czy zbierać już na zakup nowej pompy czy przyczyna leży gdzieś indziej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Zafira 2,0 DI/DTI 16V (1999-2003)

- do IX 2000 (2.0 DI 16V) / X20DTL

- od VIII 2000 (2.0 DTI 16V) / Y20DTH

Układ kierowniczy / mechaniczny ze wspomaganiem hydraulicznym

Przekładnia kierownicza / zębatkowa z wbudowanym siłownikiem hydraulicznym i zaworem rozdzielczym zespolonym z zębnikiem, Delphi Saginaw lub TRW

Przełożenie 17,0

Liczba obrotów koła kierownicy 3

Promień skrętu

- między ścianami 5,6 m

- między krawężnikami 5,25 m

Pompa wspomagania / hydrauliczna napędzana silnikiem elektrycznym, Delphi-Saginaw lub TRW (do XII 1999) albo TRW (od I 2000), z wbudowanym zbiornikiem wyrównawczym, umieszczona po prawej stronie przedziału silnika w tylnej części, o złączu 2-stykowym bez możliwości diagnozowania usterek (do XII 1999) albo o złączu 3-stykowym z możliwością diagnozowania usterek za pomocą odpowiedniego testera, np. Opel Tech 2 (od I 2000)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wielkie dzięki za odpowiedz. Z odpowiedzi wnioskuje ze mam pompę bez silnika elektrycznego

czyli niema co szukać po przekaźnikach tylko usterka leży po stronie mechanicznej (wiec tylko warsztat)??

Jeżeli sie mylę to proszę o poprawienie.

POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odpowiedz. Z odpowiedzi wnioskuje ze mam pompę bez silnika elektrycznego

Nie myślę że zle zrozumiałeś masz elektryczno hydrauliczne wspomaganie :) Nie przez pasek tylko silnikiem napędzana jest pompa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzięki hmm tzn ze to może być droższa naprawa niż myślałem :D

a tak przy okazji nie zna ktoś jakiegoś serwisu godnego polecenia na śląsku mieszkam w Katowicach (fajnie by było gdzieś w okolicy ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji nie zna ktoś jakiegoś serwisu godnego polecenia na śląsku mieszkam w Katowicach (fajnie by było gdzieś w okolicy ).

Całkiem blisko :) Jednak najpierw sprawdz ładowanie i akumulator :D Jezeli nie pomoze to serwis www.opel24.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeszcze zauważyłem jedna rzecz czasami po odpaleniu silnika wskazówki zegarów zachowują sie tak jak by dostawały odwrotne zasilanie (wychylają sie w przeciwna stronę ) trwa to jakieś 2 do 3 sekund po tym czasie wraca do normy. No i jeszcze podczas jazdy wskazówki tracą płynność (poruszają sie skokowo).Mozę ktoś sie już spotkał z takimi objawami??

Całkiem blisko :) Jednak najpierw sprawdz ładowanie i akumulator :D Jezeli nie pomoze to serwis www.opel24.pl/

A jak cenowo ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze podczas jazdy wskazówki tracą płynność (poruszają sie skokowo).Mozę ktoś sie już spotkał z takimi objawami??

No widzisz tak jak sie spodziewałem po nitce do kłębka , jeżeli masz takie objawy to masz coś z zasilaniem. [elektryką] . A pompa wspomagania przestaje dzialć poniżej ustalonych wartości .Więc pojedz do elektryka niech ci sprawdzi ładowanie i akumulator. A cenę to pytaj nie mnie tylko serwis :D:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam tylko porównawczo z innymi serwisami :)

Ja ci podaje dobry serwis i nie ASO to co wymieniłem mierzenie itp.To możesz zrobic u każdego elektryka jakiego spotkasz w pobliżu. Na pewno ci pomierzy i najważniejsze aby sprawdzil czy ci dochodzi prąd do pompy. Bo jezeli nie to musi szukac zacząwszy od bezpieczników i przekaxnika.Jezeli bys natomiast regenerował pompę to dlatego ci podaje ten serwis bo maja również części używane jak i nowe to znany warsztat na innych forach i polecany . więc masz ten komfort wyboru i twojej decyzji . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności