Skocz do zawartości

Offset i Vectra B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Po pierwsze witam Wszystkich na forum.

 

Zamierzam zakupić 17" i tak szukam po alledrogo i naprawdę ciężko znaleść jakieś fajne aluski z offsetem wyższym niż 35... Są też felgi o oznaczeniu 5x0000, gdzie sprzedający tłumaczy "że się dopasuje", jednak nie wiem czy "takie przypasowanie" będzie sprawdzało się ok w trakcie jazdy, żeby koła nie poodpadały :D Tak więc mam pytanie do Was, jak to jest z tymi mniejszymi offsetami, montowaniem takich felg itp. Jaki rozmiar wybrać: 7x17 czy 7,5x17 i jakie oponki do tego :) Pewnie pytanie banalne, ale ja jako newbe nie bardzo się orientuję...

 

Pozdrawiam,

Seba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no kolego musisz sie poważnie zastanowić. ja mam zawieszenie Imiego i mam teraz zalożone teraz felgi 16" z oponami 205/55 i ET35 i juz jest max z tym ET jeśi ty chcesz 17 wrzucić to według mnie będą obicierać co chyba że opony dasz 215/30 R17 to bedzie git.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie tego się obawiałem, nie chcę zakładać zbyt niskiego profilu opon... A co z tymi "uniwersalnymi" felgami :D Miałeś z nimi doczynienia, a może jakieś opinie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no więc tak, wcześniej mialem zalożone Enzo Cup i były spoko felunie, tylko że coraz wiecej aut jeździlo na takim wzorze i dlatego postanowiłem je zmienić, teraz mam felgi z tej firmy http://www.allegro.pl/item360567019_d231_mb_16_4x100_suzuki_toyota_nowe_alufelgi.html i jestem z nich zadowolony :) znam pare osób ktore tez u nich kupowały i kazdy sobie chwali, i jak narazie tyle dziur co one przejechaly i takie obciążenie jak im nieraz gwaratuje :D wytrzymuja bez problemu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzisz, tylko wszystkie fele z tej firmy (zarówno 16, jak i 17") o rozstawie 5x110 mają ET35... Spasują :D Chyba nie bardzo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak juz wcześniej napisałem 16 " z ET35 i oponką 205/55 -lub 50 napewno wejdą

z tym ET to różnie bywa, może ale nie musi obcierać, jesli juz sie zdecydowaleś na te 17 to podesle ci za moment zaminniki opon i wtedy cos sie znajdzie żeby nie obcieralo :D

 

[ Dodano: Pon Maj 12, 2008 10:54 ]

pod tym linkiem sa zmenniki http://www.opony-alufelgi.pl/

 

[ Dodano: Pon Maj 12, 2008 10:55 ]

a weź podaj mi jeszcze jakie masz teraz założone fele i opony - szerokoś,wysokość opony i wysokość felgi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko

ET40

fela 7,5 na 17 cali-twinspoke irmschera

opona 215/45/17 -zalecany rozmiar w viki B

gleba -30-tez irmschera (auto dosc twarde )

i nie obciera zaladowany

ale na wertepach potrafi zachaczyc przodem przy skreconych kolach

z tym nic nie zrobisz :D

ET ponizej 40 przy tych rozmiarach ktore podalem

to juz ryzyko tarcia o ranty blotnikow

 

u mnie z oponami 225/45/17 juz bylo niewesolo

zmienilem na zalecany i cisza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no to teraz możesz zalożyc gumki takie jak ci Gawlak podał czyli 215/45 ewentualnie mozesz pójśc ciut niżej i pomysleć nad 215/40 :D niby tylko 5% różnicy w wysokości ale ma to spore powiedzialbym znaczenie zarówno w pokazywaniu prędkosci na liczniku - bedzie przeklamanie , niewielkie ale bedzie , oraz zawsze jakiś tam wiekszy zapas przestrzeni bedzie miedzy kolem a nadkolem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności