Skocz do zawartości

kilka pytań nowego posiadacza opelka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam

 

niedawno stałem się posiadaczem Signuma 3.0 cdti w manualu z końca 2003 roku. autko śmiga, a ja mam kilka pytań. jako, że kupiłem auto z w sumie niedużym przebiegiem, chciałem sprawdzić czy licznik nie był cofany. gość podpiął techa i stwierdził, że wszystko ok - można faktycznie sprawdzić, czy zawartość pamięci nie była flaszowana? co ile powinno wymieniać się pasek rozrządu - co 150 kkm? o polskim języku komputera i mapie polski do navi pewnie mogę zapomnieć ?:) może ktoś posiada wiedzę na temat wyposażenia wersji sport - chciałbym się dowiedzieć, do dokładnie posiada moje autko. no i gdyby ktoś posiadał polską instrukcję do samochodu i navi w pdf'ie, to byłbym niezmiernie wdzięczny :D

i jeszcze w kwestii kontrolek - czy w każdym modelu pod obrotomierzem jest wyświetlacz? pod prędkościomierzem mam wyświetlacz km, który oczywiście działa, a pod obrotomierzem niby coś jest, ale nie wiem, czy to obrotomierz, czy tylko zaślepka

 

dzięki i pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 12:45 ]

naprawdę nikt nic nie wie.....? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

witam pod obrotomierzem jest wyswietlacz serwisowy czyli dziala gdy cos jest nie tak co do navi nie wiem ale sam komputer można przestawić na jezyk polski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam! Stan licznika (czy nie byl cofany), jak ktos sie uprze to sprawdzi, bo jest zapisywany w kilku czipach, ale do tego potrzeba dobrego fachowca, najlepiej amatora :( W serwisie nie sa za bardzo zainteresowani, ale oczywiscie najlepsza jest Ksiazka serwisowa (jesli takowa jest). Pasek rozrzadu faktycznie wymienia sie co 150 tys. i najlepiej razem z paskiem alternatora. Nie jest tanio, ale jak cos "fachowcy" spieprza to od razu bedzie slychac, no i gwarancja... W przeciwienstwie do przedmowcy nie slyszalem o jezyku polskim do komputera i navi, zas mapy podobna sa gdzies do sciagniecia. Ostatnia rzecz to okienko pod obrotomierzem. W automatach pokazuje tam, ktory bieg sie wlaczylo oraz tryb jazdy: sport lub zimowy.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a jak wciśniesz i przytrzymasz przycisk resetu kilometrów na liczniku przy wyłączonym silniku to na tym wyświetlaczu (zaślepka pod obrotomierzem) pokazuje ile jeszcze km do przeglądu ...

 

http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dodatkowo pod tym obrotomierzem wyświetlają Ci się wszystkie błędy jakie samochód posiada rozumiesz to co go boli to będzie starał się poprzez to powiadomić odnośnie przebiegu podobno jest dodatkowy licznik komputerowy montowany gdzieś przy czujniku ( kolesie z serwisu to mówili - osobiście nie wiem nie sprawdzałem ) pasek rozrządu wymiana co 150 tyś km olej proponował bym wymieniać co 15-20 tyś km a nie tak jak serwis proponuje co 30 tyś odnośnie wyposażenia to ja bynajmniej mam elektryczne siedzenia, tempomat, kolorowa navi z radiem mp3 (niestety bez j. polskiego i mapy polski) i dużo dużo więcej nie mam skóry i xenonów no i webasto ale pierdółek dodatkowych jest sporo aha przy zmianie żarówki z tylu wyciąga się reflektor z przodu trzeba się namęczyć wyciągasz np. rurę do wlewania płynu do spryskiwaczy jak by coś jeszcze Cię interesowało to pisz ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli chodzi o Navi to zależy jakie masz. Ponieważ jeżeli to jest Navi CD70 lub 90 to bez problemu mozna zmienic menu w navigacji na polskie oraz wgrać polskie mapy , które sa naprawde coraz lepsze ja mam w tej chwili Mapę Europy Wschodniej ver. 2008.2 i jak narazie bezbłędnie doprowadza mnie do celu, a także można wgrać polskiego lektora do navi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli chodzi o Navi to zależy jakie masz. Ponieważ jeżeli to jest Navi CD70 lub 90 to bez problemu mozna zmienic menu w navigacji na polskie oraz wgrać polskie mapy , które sa naprawde coraz lepsze ja mam w tej chwili Mapę Europy Wschodniej ver. 2008.2 i jak narazie bezbłędnie doprowadza mnie do celu, a także można wgrać polskiego lektora do navi.

Pozdrawiam

Witaj Ractime!

Ja mam CD70 Navi i bardzo jestem zainteresowany zmianami o ktorych piszesz. Bardzo prosze o sposob w jaki zdobyc soft i jak postepowac. Moze wiesz jeszcze jak uruchomic funkcje telefonu? Szczegolnie bluetooth! Mialem ja wczesniej w opcjach, ale w ktoryms serwisie wykasowali ;) Jeszcze raz bardzo prosze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam

Lutek125 jeżeli chcesz zmienić soft, lektora pl lub wgrać pl menu do navi cd70 / dvd90 to polecam forum opla astry i do kolegi WOŁKA z prośbą o udostępnienie ponieważ właśnie kolega WOŁEK dniami i nocami siedział aby zrobić pl menu do navi i w końcu sie udało.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności