Skocz do zawartości

Pomocy kontrolka od świec żarowych w vectrze b 2000 dti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kupiłem niedawno vectre b 2000 dti 16V chciałbym zapytac czy w w/w aucie powinny zapalc sie kontrolki od świec żarowych tak jak w starych deaslach bo u mnie sie nie zapala, a zapala sie tylko kontrolka od motoru abs, i poduszki, potem gasną czy ktoś ma taki motor i moża mi pomóc czekam na wiadomosci i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzo007,Może żaróweczka się spaliła. Sprawdz też bezpiecznik. Przyłoż palec do przekażnika jak przekręcisz kluczyk i jak jest dobry to powinieneś poczuć wibrację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzo007,Może żaróweczka się spaliła. Sprawdz też bezpiecznik. Przyłoż palec do przekażnika jak przekręcisz kluczyk i jak jest dobry to powinieneś poczuć wibrację.

 

Spoko ziomku dzieki za cynk jednak pytam czy tak powinno byc i czy te modele mają świece żarowe, bo słyszałem że to niby wtrysk bespośredni i niema tam świec ale specem niejestem wiec pytam tak czy siak dzieki za cynk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzo007, z tego co powiedzial mi zaprzyjazniony mechanior to powinienes miec cos takiego,bo inaczej nie wiedzial bys kiedy odpalac ,musialbys sluchac czy przekaznik od swiec "odbil"czy jeszcze nie i dopiero krecil a w taki sposob mozesz bardzo łatwo przepalic swiecebo albo beda nie dogzane lub przegrzejesz.

 

OT: w twojej miejscowosci mieszka moj wojas :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że w pewnym służbowym wozie kontrolka od świec nie zapala się tylko mignie na momencik,jak jest ponad 15 st. celsjusza,więc może tak jest ,ze jak ciepło to nie nagrzewają się świece? Chyba że coś ma skopane.Okaże się na zimnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sprawa ze świecami wyglada tak.Astry G posiadaja tzw. i gdy włączam zapłom lampka sie nie zapala...też myślalem że to przepalona żarówkeczka.Ale po kilku dnich temepratura spadła do -15 i wtedy dopiero się zaświeciła na może 2 sekundy.Pozatym nigdy nie miałem problemu z odpaleniem auta a przy tych -15 odpalił tak jak przy dodatniej temperaturze:) Gdy bedą mrozy zrobie fotke:D i od razu wyświetlacza ile jest stopni.Bo nie powiem wam od jakiej temperatury sie włącza ale sądze ze kilka stopni na minusie musi być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ziomki w takim razie czekam na mrozy lub poprostu niższe temp. Oczytałem sie dużo polecam innym http://www.vectraklub.pl/index2.htm bardzo fajna stronka piszą o wszystkim i wiele można sie dowiedzieć jeżeli chodzi o moją viki to wszystko jest ok świece poprostu podobno się niewłanczają bo niemuszą jest za ciepło przy niższych temp podobno zachulają tzn tak mówią inni i piszą inni wiec dzieki piękne za pomoc ziomkowi od astry 2,0 spoko motorek co? hehhehe pozdrawiam wszystkich vikowiczów i dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh zyzo007 no powiem Ci że po przesiadce z omy 2.5V6 spodziewałem się muła.Fakt że do 1900 obrotów silnika nic sie nie dzieje ale jak sie utrzymyje własnie obroty powyżej tej granicy to nawet ładnie śmiga:) A pozatym elastyczność :oops: na miasto żadko wkładam 5 bieg hehe ale jak ktoś lubi to przy 60 kmh może wrzucić sobie 5 bieg i też bedzie przyspieszał:mrgreen: to mnie zadziwiło.Ja też czekam na mrozy żeby fotke zrobić hehe.Pozatym skoro autko Ci elegancko odpala to nie ma co się martwić o ten symbol od grzania świec bo zapali się przy mrozach.W astrach F(mowa oczywiście od dizlach) zapalało sie grzanie świec po każdym przekreceniu kluczyka.No ale technika poszła do przodu...w astrach G zaczęto montować wtrysk bezpośredni(poza odmianami 1.7TD i 1.7 DTI) bo ten najnowszy 1.7 co był wkładany pod koniec produkcji i ma ten comoon rail czy jakoś tak hehe.Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomku

Ja sie z astry 1,4 16V przesiadłem w benzynie a w zasadzie w gazie ale miałem gaz podkrecony że wiecej mi paliła normalnie miała 90 rumaków a jak ją podkręcili to koło 100 się zebrało tyle tylko że nieraz w trasie się niejeden kolo zdziwił jak ją pogoniłem ta też się zbiera ale jak ją pokręce wtedy leci hehehhe p :mrgreen: :lol:ozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie kontrolka (taka sprezynka) zapala sie na sekunde zawsze przy odpalaniu zimnego silnika jak dluzej postoi -np rano . W lecie nawet w temp ponad 20 stopni rano zapalala sie na pol sekundy, wiec nie wiem czy to u mnie jest cos nie tak bo widuje ja w temp dalekich od minusowych :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności