Skocz do zawartości

Gorąca opona i felga.Opel Astra f 92r.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.Jestem nowy tu na forum i mam problem,mianowicie:

Grzeje mi się strasznie lewe koło patrząć z przodu samochodu,cała opona felga jest gorąca.Na co mam zwrócić uwagę?

 

Drugi mój problem to wskażnik temperatury zawsze nieważne ile trasy pokonam zawsze wskazuje 50°C.Mam autko prawie rok czasu dopiero raz widziałem jak wentylator pracuje,a 90°C to chyba nie widziałem na zegarze ani razu.Czy mam padnięty termostat,a może tylko czujnik temperatury?

 

Proszę o podpowiedzi co mam posprawdzać.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.Jestem nowy tu na forum i mam problem,mianowicie:

Grzeje mi się strasznie lewe koło patrząć z przodu samochodu,cała opona felga jest gorąca.Na co mam zwrócić uwagę?

 

Drugi mój problem to wskażnik temperatury zawsze nieważne ile trasy pokonam zawsze wskazuje 50°C.Mam autko prawie rok czasu dopiero raz widziałem jak wentylator pracuje,a 90°C to chyba nie widziałem na zegarze ani razu.Czy mam padnięty termostat,a może tylko czujnik temperatury?

 

Proszę o podpowiedzi co mam posprawdzać.

 

Pozdrawiam

Co do gorącej felgi to zobacz czy czasem klocek nie ociera Ci cały czas o tarczę, miałem taką sytuację w focusie, wtedy przy okazji klocki hamulcowe były na wykończeniu i ich wymiana pomogła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje mi się strasznie lewe koło patrząć z przodu samochodu,cała opona felga jest gorąca.Na co mam zwrócić uwagę?

Domyślam się że masz z tyłu szczęki, więc może to być wina zapieczonej linki hamulca postojowego (może ręczny nie odbija) może też być wina pękniętej sprężyny wewnątrz bębna lub zatartego tłoczka w cylinderku.

Drugi mój problem to wskażnik temperatury zawsze nieważne ile trasy pokonam zawsze wskazuje 50°C

Termostat do wymiany,prawdopodobnie jest cały czas otwarty i silnik nie może złapać temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jesli chodzi o gorącą felge i opone to mysle ze na 100% szczęki nie puszczaja. Mialem to samo. Przyuwaz sobie stajac na bardzo lekkiej gorce czy samochod sie stacza czy stoi w miejscu. Na poczatku mialem tak raz na jakis czas. Wystarczylo ostro poszarpac recznym i puscily. Za ktoryms razem niestety juz nie chcialy.

Zbyt dlugo tak jezdzilem i spalilem sobie okladziny na szczekach. Nalezy na to zwrocic uwage, gdyz podobno okladzina moze byc niby nie starta ale spalona i nie spelnia juz swojej funkcji.

W moim przypadku linka ręcznego haczyla o oslonke w ktorej sie znajduje przez co nie odbijaly szczeki. (wymienilem calą linke+cylinderki+bębny+nowe szczeki). Oczywiscie nie musialem tego wszystkiego wymieniac ale staram sie dbac o auto i skoro trzeba bylo robic tylne kola to zrobilem wszystko, zeby miec spokoj na dluzszy czas(wystarczylo wymienic linke+spalone szczeki). Koszt wszystkich czesci (do mojej astry) 450zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Proponuje zdjac beben, lub wyciagnac klocki i dobrze wszystko poczyscic, jak okladziny/klocki sa slabe to wymienic. pamietaj aby nie smarowac tych elementow tylko ewentalnie delikatnie potraktowac wazelina techniczna na stylu metal klocka/zacisk hamulcowy lub czesciach ruchomych przy szczekach. Bedzie dziac..... :mrgreen: Zrob to kompleksowo i przeczysc obie strony aby hamulce rowno braly. Jak jedna strona jest zapieczona to druga pewnie idealna nie jest.

Powodzenia,

Sandal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie ale szybka reakcja i odpowiedzi wielkie dzięki.

Termostat już mam zamówiony na dniach będzie,co do koła sprawdze.Przy okazji wszystkie koła posprawdzam bo jak napisał -sandal-

Zrob to kompleksowo i przeczysc obie strony aby hamulce rowno braly. Jak jedna strona jest zapieczona to druga pewnie idealna nie jest.

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności