Skocz do zawartości

Szkoda OC sprawcy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Miałem dziś wypadek niestety auto dostało w tył. Spisaliśmy ze sprawca oświadczenie. Tylko teraz nie wiem co mam robić dalej.

Iść do jego ubezpieczyciela czy odstawić auto do aso opla i oni się tym zajmną ??

 

Pozdrawiam

i przepraszam z góry bo zapewne temat będzie dublem i zostane za niego ochrzaniony

Ale mam nadzieje że po ochrzanie ktoś poda pomocna dłoń i powie jak mam postąpić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

możesz jechać do opla niech "na oko" wycenią wartość napraw potem z tego co mi się zdaje masz wybór, albo im dać możliwość naprawy i od razu kasy z odszkodowania ( jeśli sprawca potwierdzi że przyznaje się do winy) albo ubezpieczyciel wypłaca tobie pieniądze ( jeśli sprawca potwierdzi że przyznaje się do winy) i ty wtedy wydajesz polecenie oplowi do naprawy. Wiem że zazwyczaj trochę kasy zostaje w ręku :mrgreen:.

 

Nie sugeruj się tylko moją odpowiedzią bo mogę się mylić. Poczekaj na jeszcze innych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kokos, podziękował tobie mitnick, i tobie również dzieki panowie za pomoc temat można już zamknąć

 

 

A tak na przyszłość jak by ktoś miał taki kłopot jak ja to

 

1) jeśli spisaliście oświadczenie (najlepiej żeby pisał je sprawca zdarzenia)

a) jeśli macie możliwość pstrykniecie parę fotek

2) zabieracie oświadczenie dowód rejestracyjny osobisty i prawo jazdy i udajecie się do ubezpieczyciela sprawcy

3) wypisujecie dokumenty pani umawia was na spotkanie z rzeczoznawca

4) wybieracie formę rozliczenia czyli kosztorys lub bezgotówkowo

5) spotykacie się z rzeczoznawca i jeśli wybraliście formę bezgotówkową możecie odstawić auto do warsztatu który upoważniliście

 

 

I to tak w większym skrócie

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności