Skocz do zawartości

1.4 16v czy nie za wysokie spalanie ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc na początku witam wszystkich :roll:

Niedawno stałem się posiadaczem Opla Corsy. Z autka, poza jednym "szczegółem" jestem zadowolony....tym szczegółem jest wysokie spalanie. Moja dzienna trasa to 34km, z czego ~ 12km to trasa pozostałe 5 to miejska obwodnica...do samego miasta nie wjeżdżam, w gigantycznych korkach raczej grzęznę, autem nie świruję i jeżdżę dość spokojnie...tak ~ 80/90 km/h przy 2800 obrotów zmieniam biegi (na tej kresce przed 3k :roll: ), nie ruszam z piskiem opon.

Auto spala ponad 10l/100km ...

rocznik 98, 1.4 16v ecotec, przebieg 123 tys. Czy tak wysokie spalanie jest normalne ? co mogłoby być ewentualną przyczyną i czy jest możliwość, aby je zmniejszyć, zwłaszcza mając na uwadze ostani skok cen paliwa ^^ ?

jest to moje pierwsze auto, więc jak coś, to proszę o wyrozumiałość :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

mam taki sam silnik, tez codziennie dojezdzam do pracy, w sumie mam 25 km w jedna stronę, z czego 25% to po miescie, jezdze normalnie choc zdarza sie przeciagnąc corsinke troche, mi spala obecnie w mieszanym trybie 6,5 litra, 7 spalała w zimę, jak dla mnie to tez za dużo, ale wiadomo krótkie trasy, jak pojade w trasę conajmniej 100 km to juz spalanie spada ponizej 6 litrów, do tego mam dosc szerokie opony, w twoim przypadku cos ejst nie tak, wszystko w porzadku masz z silnikiem?? nie zapala ci sie kontrolke check? jakie koła masz? jaka temperatura jest płynu chłodzącego jak sie rozgrzeje??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

oij...jakby mój palił 7, to by nie było żadnego problemu :roll:

opony : 185/60 R14 ...

kontrolki po zapłonie gasną wszystkie, żadna się nie pali

z silnikiem nic sie nie dzieje, ni mam żadnych problemów

temperatura....hmm....do 90 st. myślę, że tak ~ 70 .. czasem np. w piątek, kiedy wracam późno do domu i stoję w wielkim "korasie" to do 100 potrafi dojść

aha... są 3 dziury na tłumiku (znaczy na tej rurze pod samochodem :roll:) ale to chyba nie powoduje takiego wzrostu spalania ?

aha i jeszcze dodam, że hamuję silnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

jesli chodzi o temp to musi byc caly czas 90 stopni, a ze dojdzie do 100 to normalka, ale 90 musi byc. oponki masz ok, dziury w tlumiku tez nie maj awplywu na spalnie, a hamowanie silnikiem obniza spalanie, napisz dokladnie o stalej temperaturze podczas jazdy w trasie, z tego cio piszesz ze 70 masz to termostat moze do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

okej...z tą temperaturą, to napiszę w piątek pod wieczór....

ale ten termostat chyba nie jest przyczyną takiego spalania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

ale ten termostat chyba nie jest przyczyną takiego spalania ?

jak masz caly czas 70 stopni to prawdopodobnie jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no więc tak....w trakcie normalnej jazdy na trasie temperatura oscylowała w granicach 60 ...

do 95 podskoczyła dopiero w mieście, czyli po ok. 12km, gdzie zatrzymywałem się dość często na światłach,

czy w ciemno mogę wymienić termostat i mieć pewność, ze to tylko to, czy jechać do ASO, gdzie zedrą ze mnie za sprawdzenie tego ? dzwoniłem tam i facet powiedział mi, że koszt czegoś takiego to "do 200zł"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności