Skocz do zawartości

1,7TD grzeje sie juz nie mam pomysłow


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Juz nie ogarniam z tym autem załozony orginalny termostat isuzu silnik ma moc pali w miare dobrze no moze troche rano ciezko cisnienie w ukałdzie jest w normie weze lekko twarde jak sie odkreci to ze zbiorniczka nie wywali płynu auto nie kopci ma moc

Ale przy 140 jest koł 100C jak przy 90 w tasie moze 92 ale jak sie depnie to wskazówka idzie w oczach

JUż sam nie wiem co jest

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Siemka też mam vectrę w dieslu i też 1,7 TD (1996 r.p.) nawet dokładnie te same objawy co u Ciebie. Poradzić to nic nie poradzę bo po wypłacie myślę wymienić termostat i udać się do mechanika żeby to sprawdził co i jak i wtedy będę wiedział więcej na razie to wiem że się grzeje i nie przekraczam 120 km/h żeby silnika nie rozwalić ale prawdopodobnie to będzie wina wentylatora co jest centralne przy chłodnicy bo on się mi w ogóle nie włącza (przynajmniej nie słyszę podczas jazdy żeby się włączał) jak tylko coś więcej sie dowiem co i jak to dam ci znać pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam co wam odpowiedziec postawic na postoju i zagrzac do 86-92 c powinny wam sie załączyc wentylatory jesli nie to czujnik w chodnicy padł i basta jeszli zas sie załączą to sprubowac wyjąc całkowicie termostaty potestowac na trasie co sie dzieje :lol:

 

[ Dodano: Pon Maj 19, 2008 00:36 ]

aha i jeszcze sam wentylator :) jego bezpiecznik :) tez mogą byc padniente pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam , W mojej Vectrze jest to samo (1.7 td isuzu) przy predkosci ponad 140 temp barrdzo szybko podnosi sie w czerwone pole ,120-130,. Wymieniłem czujnik temp.(mozna kupic tylko w serwisie opla ) , wiatrak a dalej to samo. Przy spokojnej jeżdzie tak do 120 wszystko jest niby w normie, temp. po dłuższym czasie podnosi sie nieco ponad 90.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Ja mam to samo i nie wiem co robic. U mnie jak jade 100km/godz to juz sie zbliza do czerwonego pola, a jak wrzuce luz to tak w około 20 sek spada do 100*C. Na postoju, lub jeżdżąc tak do 60 km/godz wszystko jest ok i auto ma temp około95*C. Głowica sprawdzona ciśnieniowo OK, nowa uszczelka pod głowicą, przepłukana chłodnica, cała się równomiernie grzeje, wentylatory działają OK., nowy termostat. Nie wiem co dalej mam robic, może ktoś mi pomorze :(:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A mozliwe że czujnik temperatury mugłby byc walniety i jak dodaje gazu to nagle wskazuje temperature na czaerwone pole, a jak puszczam gaz na luz to momentalnie spada na 100*C :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak na postoju,to owszem , silnik przy nie sprawnym czujniku ma prawo się zagrzać,ale przy nawet szybkiej jeździe nie powinien.

Im szybciej jedziesz tym większy przepływ powietrza.

Sprawy z czujnikiem trzeba wybadać na postoju,gdy silnik przekroczy 100kę i wentylator się nie odpali trzeba zacząć od czujnika w chłodnicy.

Tak nawiasem przy tych upałach 100 na blacie to jest możliwe czasami w miejskich korkach,ale tylko chwilowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli chodzi o temperature na postoju to wynosi ona 92-93*C i jest stała, wentylatory włączają sie prawidłowo. Na postoju się nie grzeje i podczas jazdy tak 60km/godz tez sie nie grzeje na temperatura wynosi wtedy ok 95*C, dopiero podczas jazdy powyzej 100km/godz. momentalnie wskazuwka temperatury wskakuje na czerwone pole a jak wrzuce luz to w około 20sek. spada na 100*C. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności