Skocz do zawartości

dziwne zachowanie po wymianie oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam pytanie co zrobić.Otóż wymieniłam dzisiaj własnie olej w mojej corsie c 1.7tdi,oczywiście wymieniłam też filtr oleju.Silnik zalany był 10w40 i taki zalałam ponownie .Po opaleniu na wolnych obrotach pokazuje za małe cisnienie oleju jeśli przygazyje lampka gasmie.Może ktoś maił taki objaw .Prosze o jakieś sugestie. Dziękuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Tylko nie mów, że auto niedawno kupione.

Jeśli świeżo po wymianie to za pierwszym odpaleniem kontrolka może chwilę dłużej świecić.

Później już nie powinna, a na wolnych nie powinna się świecić i ciśnienie również powinno być odpowiednie.

Jeśli tak będzie tzn. iż ciśnienie jest za małe (może zawiesza się zaworek przez zanieczyszczenia), może czujnik szwankuje. Najpewniej było by wtedy sprawdzić faktyczne ciśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Auto kupiłam w marcu i do tej pory było dobrze może cos jest niedokręcone nie wiem zaraz pójde sprawdzić

 

[ Dodano: Sob Maj 17, 2008 15:43 ]

Nikt nic nie podpowie?:)?:)?:mrgreen:?:wink:??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Najczarniejsza wersja:

Auto kupione może od handlarza (to przychodzi mi na myśl), silnik zalany "środkami dopingującymi" typu moto-doktor, ponieważ padał wał a po wymianie oleju wychodzi.

Jak wyglądał stary olej? Czarny, brązowy, smoła, rzadki, gęsty?

Mniej czarniejsza jest w poście wyżej.

Dokręcenie nie ma nic do tego, jeśli nie byłoby dokręcone olej by ciekł.

Ktoś coś pewnie jeszcze podpowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koral, Optymistyczna wersja to czujnik ciśnienia oleju do wymiany, przy założeniu że jest zalana odpowiednia ilość oleju. Ale nie rozumiem jednego, jeżeli auto kupione w marcu, to dlaczego wymianę robisz dopiero teraz :) Dobrym obyczajem po kupnie auta jest wymiana rozrządu, filtrów i olejów. Jeżeli to jest pierwsza wymiana po kupnie to obawiam się że to co DAROMV6, napisał może być prawdą :) Nie daj Boże remont silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak gwoli informacji autko kupiłam z rąk prywatnych w niemczech z książką serwisową oraz fakturami co i kiedy było robione ,olej chciałam wymienić teraz bo na długi weekend wybieram sie w góry chociaż nie musiałam jeszcze go wymieniać ,olej nie był aż tak czarny czy gęsty ,bo poprzedni właściciel zmienił go w zeszłym roku i wcale tak dużo nie było najechane. Mam więc pytanie jak włada sie filtr oleju to oringi powinny byc pod spodem czy u góry bo wydawało mi sie jak gość wyciągał były na dole a teraz są u góry, anie mam gdzie sprawdzić.Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob Maj 17, 2008 18:56 ]

Bo przyszła mi jeszcze jedna myśl ,jeśli gościu założył mi na odwrót filtr to czy moze być taki objaw ,bo jak pisałam w poście wyżej wydawało mi się że oringi były pod spodem a on załozyl mi na góre a nie mam gdzie sprawdzić na rysunku jak powinny być .Pozdrawiam może ktoś wie

 

[ Dodano: Sob Maj 17, 2008 19:17 ]

Panowie nikt nie wymieniał sam filtru? Chodzi mi tylko o to jak powinien być osadzony

i czy wszystko jedno jak sie go załozy. :)

 

[ Dodano: Nie Maj 18, 2008 06:49 ]

Aha zapomniałam dodać że nie wymieniałam paska oraz rolek bo poprzednia właścicielka to zrobiła i wtedy też był wymieniany olej przy 104tś a teraz jest 113 tyś z groszami z tym że ja najeżdziłam ok 3tyś co jest udokumentowane wpisem do książki oraz niemiecką fakturą.Może tera ktoś coś podpowie.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

koral, czegoś tu nie rozumiem

filtr oleju jest wkręcony w blok [tak mi się zdaje] więc jak można go założyć odwrotnie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam to jest taki filtr w którym wymienia się tylko wkładke więc jak wykręcał całość to o-ringi czyli te gumki były pod spodem jak całośc wkręcał to były na górze i nie wiem czy jest to dobrze czy nie bo niemozliwe żeby coś sie stało bo było dobrze

 

[ Dodano: Nie Maj 18, 2008 08:52 ]

Dzięki za rózne sugestie i porady ale dzisiaj zrobiło sie dobrze ,widocznie czujnik sie zawiesił pewnie w niedługiej przyszłości czeka mnie wymiana czujnika.Dziękuje i pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie Maj 18, 2008 10:06 ]

Niestety moja radośc była przedwczesna dojechałam do skrzyżowania i zrobiło sie to samo :roll::)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności