Skocz do zawartości

Działa ale nie działa...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam opla Zafire i Cb radio Midland i antenę magnesową Hustler. Mam 2 samochody. W jednym działa radyjko idealnie a w zafirze jak silnik jest zgaszony to inni mnie słyszą ale jak jadę to już nikt mnie nie słyszy. Co sie dzieje? Czym to jest spowodowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego antenke musisz mieć zestrojoną pod konkretne auto na jednym może być ok a na drugim nie. Druga sprawa możliwe, że twoje drugie autko sieje dość spore zakłócenia, możnaby zmienić lokalizację antenki i przede wszystkim zasilanie bezpośrednio z akumulatora może pomóc. Ale stawiam na strojenie antenki przede wszystkim Życzę powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dudi_skc napisał:

w zafirze jak silnik jest zgaszony to inni mnie słyszą ale jak jadę to już nikt mnie nie słyszy

Zmień miejsce zamocowania anteny i sprawdzaj.

Może Ciebie słyszą, ale odpowiadać im już sie nie chce, co?

Najlepszym wyjściem jest umówienie się z innym użytkownikiem CB i na jakims kanale to sprawdzić (nie na 19-tce).

W/g mnie SWR nie ma z tym nic wspólnego.

Pozdrawiam

Gary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie jestem na bank pewien ale jeżeli SWR jest duży , moc się "odkłada" na końcówie mocy a nie jest wypromieniowana a więc zasięg będzie mniejszy.

 

 

pozdrówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opla Zafire i Cb radio Midland i antenę magnesową Hustler. Mam 2 samochody. W jednym działa radyjko idealnie a w zafirze jak silnik jest zgaszony to inni mnie słyszą ale jak jadę to już nikt mnie nie słyszy. Co sie dzieje? Czym to jest spowodowane?

jeszcze jak byś napisał jakie silniki tam masz( i czy któryś to nie przypadkiem diesel)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek-p68, pardomsik że się wtrącę

co to znaczy '' wypromieniowana''???

Wypromieniowana to wysłana w eter. I nie tyle co sie odkłada na końcówce co wysłana moc z końcówki mocy do niezestrojonej linii,anteny powraca do kocówki mocy (coś jak sprzężenie zwrotne).

końcówka jeśli jest sprawna(i nie ma tzw skrótu mocy) wysyła zawsze pełna moc.

Niezestrojona antena wysyła tylko cześć reszta wraca do radia....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

muszę się przyznać że nic z tego nie rozumiem bo te rzeczy to dla mnie czarna magia

ale i tak dzięki za wyjaśnienie

pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie musisz tego rozumieć, bo sprawa Ciebie nie dotyczy. SWR przy bardzo dużych różnicach ma wpływ na jakość nadawania a w skrajnie dużym SWR może spalic sie końcówka mocy w radiostacji. U Ciebie to jednak nie ma zastosowania, ponieważ anteny na podstawie magnesowej(markowe) są wstepnie dostrojone przez producenta do warunków występujących w realu. Krótko mówiąc, te anteny mają już na dzień dobry SWR w granicach 1.5-1.8 i to sprawia, że nie ma w ich przypadku problemów z tzw dostojeniem jak w przypadku antem "na dziurkę".

Mam antene Sirio 145 ML na magnes bez strojenia i sprawuje sie b.dobrze SWR 1.0 na skrajnych 1.2 i 1.3.

Mam w innym mobilu antenę Floridę SWR 1.5 na skrajnych 1.9 i 1.8.

W/w anteny nie były strojone a nadawanie i odbiór jest super.

Wniosek? No proszę o definicje :)

Pozdrawiam

Gary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności