Skocz do zawartości

problem z corsą prośba o radę.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Koledzy

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ręce mi opadają mój tato ma opla corse wersja B 97r. 1.2 silnik Problem jest już od dwóch miesięcy się mecze objaw jest teraz taki że auto nie ma mocu na 1,2,3 biegu jedzie max do 40km/h i szarpie skacze jak żabka zamuli a za chwile dostaje naglę siły jechać i po chwili znowu zaczyna dusić się i szarpać. Wymienione zostało silnik krokowy 2 razy potencjometr przepustnicy świece przewody WN. Pojechałem do mechanika do firmy PZM na nakielskiej elektryk stwierdził że silnik krokowy jest do wymiany to byłby już 3 raz bo ona twierdzi że jest nie oryginalny i ma szparę że niby łapie powietrze i go zalewa a przedtem wcześniej tylko gasł i szarpał i okazało się że map sensor jest uszkodzony po wymianie jego wszystko wróciło do normy na czas jakiś bo na wolnych czy na zimnym czy rozgrzanym silniku gasło auto nie zawsze ale zdarzało mu się 2 razy dziennie zgasnąć aż nagle zaczął w ogóle nie jechać i wszystko wróciło do tego co było na początku szarpie dusi się i nie ma mocy. Kto może mi pomóc albo zna jakieś mechanika dobrego nie drogiego z Bydgoszczy. Dałem nowy silnik krokowy i on mówił że sprawdzi ale na moje to nie będzie silnik krokowy to on że nie wie i zostawi mnie z tym problemem zero podejścia i brak chyba wiedzy tego Pana. Podpina pod kompa i nic nie wie to kto ma wiedzieć jak nie on. Proszę was o radę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Komputer, EGR ? Może podmień kompa i sprawdź czy będzie tak samo.

Sprawdz czy EGR sie nie zapchał - ale to raczej mało prawdopodobne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Komputer, EGR ? Może podmień kompa i sprawdź czy będzie tak samo.

Sprawdz czy EGR sie nie zapchał - ale to raczej mało prawdopodobne...

nie egr jest ok dzis mi powiedzieli że cewka niby jest do wymiany i muszą rozrząd sprawdzić bo niby jest przestawiony..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może masz po prostu do wymiany katalizator. Gdy sie zużyje sa właśnie takie objawy jak u ciebie. 50 km/h i koniec !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności