Skocz do zawartości
Gość Anonymous

corsa B, wieksze koła :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, mam pytanie, czy warto pakowac sie w wieksze kola?

wstawienie 14' zamiast 13' wiaze sie z zalozeniem opon o nizszym profilu co pogorszy komfort ale teoretycznie polepszy wlasciwosci jezdne.

jak niski profil powinienem zalozyc do 14?

i czy ktos juz tak robil?

zimowki chyb lepiej zostawic na 13, a na lato?

pozdrawiam

wartek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

>> kliknij tutaj <<

w tym temacie masz linka do programu "tyrosaurus", dzieki ktoremu mozesz sprawdzic jakie zamienniki kol mozesz zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

u mnie corsa b jest fabrycznie na 14calowych aluskach 165/65 jasli dobrze pamietam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

warto :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous
warto :D

Livia dobrze gada :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem w kadziu 1.6i koleczka 14" i smigalo sie calkiem dobrze. Jedyny minus to przy szerokich oponach (wymusila to szerokosc felgi) troszke zaczelo wozic na koleinach :D

Najlepiej jakby udalo Ci sie zwiekszyc rozmiar felg, ale przy zachowaniu szerokosci opon na ktorych jezdziles wczesniej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

jakie opony mialeś teraz?...najlepiej to zamienic na 15 cali..ale czternastki tez dadza rade... o komfort sie nie martw...i tak w corsie jest zaden :D a troche niższy profil (zakladam, ze nie bedziesz szedl w ekstrema) przy wiekszej o cal feldze wiekszej roznicy nie zrobi...pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wartek, Jak masz 5 calowe felgi to warto zmienić,ale 5,5 i opony 165/65 nie bardzo pasują.Będziesz miał słabo osłoniety brzeg felgi i łatwo ją pokrzywisz na kraweżnikach i dziurach,a i opona dziwnie wtedy leży na pólkach.Jak masz silnik odpowiedniej mocy możesz poszukać opon 175 /60R14,ale to nietypówka lub 175/65R14.No i wypas to rozmiar 185/60R14.Do 1,6 może być,chociaż i w 1,4 też pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej zarzucic 15" 195/50

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

pamietaj o tym ze typowy wymiar na 14calowych felgach to opona o profilu 60 a nie 65, ja mam 185/60/14R i jestm zadowolony, no moze jak by byla kasa to skusil bym sie na 195/50/15R ale to rzecz gustu, a konfort jazdy:) to jak zawsze cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Pytanie i szybka odpowiedz.

Mam opony letnie 185/65/14 czy można je spokojnie założyć z nadzieją na to, że nic mi się nie bedzie ocierać... ... ani latac? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

nie pamietam dokladnie ale ja mam zimowki '14 bodajze 175/65 szerokosci i nawet sie nie zastanawialem czy mi spasuja tylko zakladalem i mysle ze nie bedziesz mial problemu przy 185/65/14 co innego '15 - to bym sie juz mogl zastanawiac

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

ja mam zamiar zalorzyć 15' 195/50 felgi et35 myślice że wejdzie???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam zamiar zalorzyć 15' 195/50 felgi et35 myślice że wejdzie???

wejdzie spokojnie , ja mam u siebie taki sam rozmiar i et38 - jest idealnie

na lato fajna felga 15 i 45 profil opony i jest super

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przejscie na wieksza o rozmiar felge raczej zawsze jest mozliwe, najwazniejsze to dobrac odpowiednie opony zeby nie byly za waskie ani za szerokie, profil tez musi byc odpowiedni zeby nie byly za wysokie i za niskie, ja mam orginalne 14cali alumki i opony 185/60 taka seria, a moge smialo wlozyc 15cali 195/50 albo 195/45 moze troche komfort bedzie mniejszy ale watpie zebym to odczul to samo z osiagami, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość yuri198600

ja na lato mam aluski 14' i oponka 18560 a na zimę zmieniam na 13' i oponka 165/70 i się dobrze sprawdza :drunk::wesoly:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

A macie obniżone Corsy ? Bo ja planuje obniżyć ją o -40/40 mm i tak się właśnie zastanawiam jaką fele kupić na lato. Myślę nad jakąś 14 tylko jaki profil opony mi spokojnie wejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak juz obnizasz o tyle to felga 15 i oponki 195/45 albo 195/50 i bedzie elegancko :)

Ja mam 14 cali ale seryjnie obnizona jest o jakies tam milimetry, dokladnie nie wiem i bede na wiosne obnizal tak jak Ty o 40/40mm i wkladam 15cali zeby jakos to wygladalo, ale to tylko moje zdanie, pozdrawiam http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Myślę nad jakąś 14 tylko jaki profil opony mi spokojnie wejdzie ?

mam coś takiego na sprzedaż

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi