Skocz do zawartości

opel astra 1,6 93r Gaśnie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam serdecznie

jestem nowym uzytkownikiem opla astry KOMBI 1,6 BENZYNA z 93r i mam jeden gnębiący mnie problem z tym autem .

Jak jest zimne autko to odpala bez problemu równiutko chodzi i nie gasnie natomiast jak złapie tęperature około 90st to zaczynaja się schody poniważ na wolnych obrotach nie równo chodzi obroty wachają sie 700-500ob/min i czasami lubi zgasnąć i wtedy są problemy z odpalenie, a i jeszcze jak się odpala po samoistnym zgaszeniu to trzeba dodać więcej gazu to dopiero zaskakuje .

Dziękuję z góry za każdą pomoc

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas25

witam. kilka pytań zadam bo wróżkami nie jesteśmy :) :

- gaz masz??

- kody błędów jakieś zarejestrowane?

- silnik c16nz?

 

po odpowiedzi na powyższe będziemy rozkminiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześc... mam bardzo podobny problem... posiadam astre I '94 benzyna+gaz 1.4

Samochód zapala od dotknięcia stacyjki, ale czasami w czasie jazdy sam gaśnie, i to bez względu na sytuacje, raz nawet jadąc na 5 biegu na autostradzie. Poprostu gaśnie i koniec... po tym zdarzeniu nie ma szans odpalic. Odpala później po 5min, albo po kilku godzinach... jest sposób odpalic od razu, na tzw ,,pych"... i to jest najdziwniejsze, bo rozrusznik kręci normalnie wszystkie kontrolki prawidłowo, a z rozrusznika nie chce odpalic, a na ,,pych" pali... Gaśniecie w czasie jazdy to jednak jeszcze nic... mam też ren sam problem co kolega powyżej, tzn. Czasem samochody w ogóle nie się odpalic (chyba jak się troszkę rozgrzeje) np. dziś rano.... poszedłem do auta i odpaliłem od razu bez problemu, ale jak zgasiłem silnik to już nie ma szans odpalic, można kręcic i zajechac akumulator żadnej reakcji... tak jakby silnik nie dostawał paliwa albo nie miał w ogóle iskry na świecach... auto mam na gaz, ale to raczej nie ma nic wspólnego z moim problemem... ponieważ samochód przerobiłem na gaz w kwietniu a problemy mam z samochodem od stycznia kiedy go kupiłem, kiedyś tylko działo się to rzadziej, obecnie prawie zawsze... Myślałem na początku, że to wina takiej blokady zapłonu, którą mam zamontowaną (chyba przez 1 właściciela)... aby zapalic odłącza się blokade chipem przy kluczykach... ale blokada chyba jest ok. Ktoś jednak podpowiedzia k mi, że mogę miec zepsutą jakąś ,,sonde" ... spalin czy coś takiego... może wiecie jak się to fachowo nazywa? No albo już ktoś wpadł na pomysł jaka jest przyczyna moich problemów?? Z góry Dzieki za odpowiedź...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja miałem coś podobnego, jak był zimny było ok ale jak sie nagrzał to jechać nie chciał tylko skakał, po wymianie kabli wysokiego napięcia wszystkie problemy z szarpaniem sie skończyły :cry: jeszcze miałem problem z falującymi obrotami, wymieniłem sondę lambda bo była zużyta ale nie pomogła, jedynie spalanie spadło, okazało sie że silniczek krokowy po wyczyszczeniu go obroty unormowały się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porada wycięta z "astra autokoncik"

 

16.Ciepły silnik bez powodu gaśnie lub nie można zapalić ciepłego- sprawdź cewkę zapłonową i moduł albo czujnik temperatury do kompa od wtrysku (kol. Jeni).Gaśnie podczas jazdy silniki z rozdzielaczem tradycyjnym. Rozrusznik kręci silnik nie odpala. Wyłącz zapłon poczekaj 15-20 sekund i spróbuj odpalić ponownie jak zapali masz do wymiany moduł zapłonowy. Częstotliwośc gaśnięcia nasila sie wraz z rosnącą temperatura otoczenia (Darek_mat).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam.Moje auto gaśnie(nie regularnie)na wolnych obrotach.Mój mechanik podmienił ze swojego sterownik,urządzenie wtryskowe z krokowcem i potencjometrem,aparat zapłonowy(dis) z kablami,zaślepił egr.Dodam,że świece wymieniam co 10tyś.(ngk).Przebieg 230000 km.Proszę o pomoc.Nie mamy więcej pomysłów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki,ale sprawdziłem i trysnąłem wtyk.Poza wyżej opisanymi problemami z obrotami mam jeszcze coś takiego,że silnik bardzo leniwie się wkręca od niskich obrotów,jakby dostawał paliwo dawkami.Jadąc np.na 3-cim biegu stale ok.2000obr/min. co jakiś czas poszarpuje.Zaczyna chodzić dopiero pow.3000obr/min.Wszystkie te problemy zniknęły na jakiś czas(kilka dni) po operacji wymiany wszystkich elementów,które opisałem w poprzednim poście.Po kilku dniach wróciły mimo,że cały czas jeżdżę na pożyczonych:aparacie zapł.,kablach wys.nap.,aparacie wtryskowym z osprzętem,komputerze i zaślepionym egr.Proszę o pomoc Kolegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki,ale sprawdziłem i trysnąłem wtyk.Poza wyżej opisanymi problemami z obrotami mam jeszcze coś takiego,że silnik bardzo leniwie się wkręca od niskich obrotów,jakby dostawał paliwo dawkami.Jadąc np.na 3-cim biegu stale ok.2000obr/min. co jakiś czas poszarpuje.Zaczyna chodzić dopiero pow.3000obr/min.Wszystkie te problemy zniknęły na jakiś czas(kilka dni) po operacji wymiany wszystkich elementów,które opisałem w poprzednim poście.Po kilku dniach wróciły mimo,że cały czas jeżdżę na pożyczonych:aparacie zapł.,kablach wys.nap.,aparacie wtryskowym z osprzętem,komputerze i zaślepionym egr.Proszę o pomoc Kolegów.

Czesc! no ja mam podobny problem w swojej astrze.Po odpaleniu silnika wszystko jest ok ale po przejechaniu ok 20 km silnik albo gasnie nagle albo szarpie tak jakby brakowało paliwa lub iskry.Wymieniłem kable ,swiece, cewke i aparat zapłonowy i nic .Problem pozostaje .Co z tym zrobic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jadąc na 5 biegu z prędkością 80 km/h wciskam sprzęgło chcąc zredukować na 4 bieg, zapala się pomarańczowa lampka check engine, samochód gaśnie. Po zatrzymaniu się normalnie odpala, a rzadko bywa że nie odpala. Jest to Opel 1.6 benzyna. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności