Skocz do zawartości

co sądzicie o tym oleju?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przy przebiegu 85 tys. lejesz pół-syntetyka ?? Ja mam 140 tys. i leję full syntetyka... Teraz przy wymianie zaleję motula 5w-40. Narazie jeżdże na mobil 1 5w50. Ale motul to najlepszy olej na nszym rynku i dosyć drogi 8) Co do oleju Opla to słyszałem o nim dobre opinie, jeśli nie używasz auta do ścigania się ???

 

Pozdrawiam!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Przyszedl czas na wymiane oleju...tylko nie wiem jaki zalac. Wiem na pewno że lany był Mobil 1 ale nie wiem o jakim symbolu. Atko ma 140 tyś przelotu i w większości chodziło na gazie. poradźcie jaki olej mogę zalać. Dzięki.

 

Dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj ulotki - w komorze silnika, na słupku, w schowku

Czy był pełny syntetyk zgadywać tylko można jak na loterii, równie dobrze mógł być zalany półsyntetyk.

W najgorszym wypadku - można zalać półsyntetyk bez większych obaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... a ja nie musze już zgadywać...nie podejrzewałem, że facet od którego kupiełm auto był taki solidny i... wpisywał typ oleju do książeczki serwisowej...I co się okazało lał "Oplowski olej" jak to nazywa o specyfikacji 5W-30. Ostatnio wymieniał przy 120kkm (ja mam dokładnie teraz 134kkm żeby nie było 8) ). tylko teraz pytanie czy lać olej o takich samych parametrach czy coś zmieniać, dodam, że nie mam kłopotów z autem jako takich (tylko wydaje misię, że mogłby troche ciszej pracować), no i poza tym idzie zima itd...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palić raczej nie pali. Od kupna przejechałem 3,5kkm i na bagnecie nie zauważyłem jakiegoś ubytku... także pewnie zrobie tak jak radzisz.

 

Dzieki

 

[ Dodano: Sro Lis 05, 2008 10:20 ]

Dobra jeszcze raz ja...Po przyglądnięciu się książeczce serwisowej mam pewne obawy co do autentyczności wpisów w niej dokonanych (mogą to być oczywiście wpisy dokonane przez właściciela jak również przez dealera z komisu). Historia jest taka:

 

Pierwszy przegląd - olej Castrol 0W40 bodajze

Drugi i trzeci przegląd - 11800km/3 rok eksploatacji auta - Mobil 1 0W40

 

Dalej przeglądów nie było tylko sam wymieniał i wpisał oplowski olej 5W30. Przy czym pomiędzy 3 i 4 wymianą oleju zrobił 15kkm w okresie 8 miesięcy i kolejne 15kmm przez kolejne 8 miechów (wymiana oleju za każdym razem), no i później zaczynają się moje wątpliwości co do przebiegu bo do ostatniej wymiany co roku wpisywal już po 15kkm ale już co rok rowniutko. Cyzli wedug moich oblicye} autko moe mie nakrcone kolo 160-180kkm a nie 130 jak widnialo przy zakupie-calz czas ten sam olej juz lany 5W30. I teraz moje pytanie co robic z wzmiana oleju. Syntetyk dalej czy semi. HILFE... 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy dobrze trafiłem ale mam pytanie bo kupiłem na wakacje astre f z 95r przy 131 tys. przebiegu zmieniałem olej na castrol magnatec 15w-40 i niewiem czy w nadchodzacej zimie nic sie jemu nie stanie bo czytałem na roznych stronkach, ze trzeba dostosowac olej do pory roku czy jakos tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy dobrze trafiłem ale mam pytanie bo kupiłem na wakacje astre f z 95r przy 131 tys. przebiegu zmieniałem olej na castrol magnatec 15w-40 i niewiem czy w nadchodzacej zimie nic sie jemu nie stanie bo czytałem na roznych stronkach, ze trzeba dostosowac olej do pory roku czy jakos tak

zmein te stronki - bo jak juz to olej sie daje w roznych strefach kliamtycznych inny ten co masz na nasze zimy bedzie dobry

 

a do kol. jeszcze wyzej:

cos dziwna ta ksiazka skoro takie idealne przebiegi robil ze najpierw co 8 meisiecy a potem co rok zmienial olej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesiek220289, ogólne zalecenie jest na pełny lub półsyntetyk, nie wiem co Tobą kierowało, że zalałeś mineralny(gęstrzy) olej, poza tym na 10w/40 było by mu lżej w zimie.

zaj0nc,

niektórzy i przy 200tys leją jeszcze syntetyk, wpisy mogą być wpisane na bajer czego nie wykluczysz, a podejrzewasz.

Jeśli teraz jesteś pewien, iż jeździ na pełnym taki zalej (jako iż twierdzisz że wszystko z motorem o.k.) w najgorszym wypadku zmienisz szybciej na "połówkę", chyba że z motorem jest inaczej niż mówisz to możesz zalać ją od razu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje zajęcze oko z motórkiem jest OK. Zaleje olej który "niby" był lany prez poprzedniego własciciela (5W30 "oplowski"):wino: i dalej zobacze co się bedzie działo zgodnie z tym co mówi kolega DAROMV6 :wino:

 

A tak przy okazji możecie polecić jakiś sklep interntowy lub w realu z okolic Białegostoku??

 

[ Dodano: Pon Sty 12, 2009 12:46 ]

OK zalałem olej 5W40 GM i już przeleciałem 2500 km, efekt nie dolałem jeszcze ani grama oleju :). No i plus oczywiście filtry wymieniłem wszystkie: Oleju oczywiście, powietrza, kabinowy, paliwa, zmienione świece. To tyle.

 

Pozdrawiam i dzieki za wsparcie.

 

[ Dodano: Pią Sty 23, 2009 08:49 ]

Ok. Olej wymieniony na syntetyk. wymienione wszystkie filtry jakie są w samochodzie :D. od wymiany przejechane 3000km w warunkach wiadomo jakich, z tego 2/3 po mieście i... nie muszę jeszcze dolewać ani grama oleju :). teraz mam przelot 137200km.

DAROMV6 dzieki za pomoc i wsparcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności