Skocz do zawartości

Astra G - podświetlanie konsoli środkowej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

Czytałem już posty odnośnie podświetlania konsoli środkowej w astrze g i napotkałem na 2 wersje oświetlenia pokręteł nawiewu i w związku z tym mam wątpliwości ponieważ posiadam klimatyzacje i podświetla mi sie jedna strona natomiast druga od str kierowcy dopiero po puknięciu w pokrętło a jeden z forumowiczów pisał że jeżeli jest klima tj tylko jedna żarówka!

Czy środkowe pokrętło od reg obrotów dmuchawy tak na siłę trzeba ciągnąć kombinerkami? - próbowałem ale wydawało mi się że już zbyt dużo siły użyłem i bez rezultatu więc postanowiłem napisać i zasięgnąć fachowej porady.

Mam jeszcze pytanie odnośnie wymiany żarówki podświetlania zapalniczki - jak ją wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja też mam klimę i mam dwie żaróweczki podświetlające poprzez plastik trzy pokrętła nawiewu. Musisz za pierwszym razem zdemontować pokrycie konsoli środkowej (opis w książce napraw) i otworzyć takie pudełko właśnie z tymi pokrętłami w przedniej ściance. W środku w płytce drukowanej siedzą te żaróweczki montowane od tyłu tej płytki. Koszt tych żaróweczek podświetlenia w ASO to ok. 5 PLN. Sprawdź stan styków środkowego pokrętła prędkości wentylatora nawiewu, gdyż lubią zaśniedzieć się i sprawiać wrażenie złej pracy klimy. Delikatny papier ścierny i preparat do konserwacji styków (wszystkich jakie znajdziesz oraz wtyczki) załatwią sprawę.

 

Jak już będziesz wiedział gdzie te żaróweczki siedzą to następnym razem wymienisz je bez demontażu konsoli albo poprzez otwór po wyjęciu schowka nad popielniczką albo przez otwór pod schowkiem pasażera tam gdzie on trzyma nogi (musisz mieć giętką rękę i czułe palce :) )

Przy okazji demontażu pokrycia konsoli wymienisz też podświetlenie zapalniczki. Mała pokrywka wokół zapalniczki jest na zatrzaski. Powodzenia.

 

P.S. W zależności od wersji możesz znaleźć pod popielniczką dwie kostki z przewodami przygotowanymi do instalacji podgrzewania foteli (chyba, że masz podgrzewane fotele :/ )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arnolddd

Ja mam astre z 99 roku z klimą i tez nameczylem się zeby wyciągac caly tunel środkowy! A okazało się, że mam jedną zaróweczkę z przodu na środkowym pokrętle! Wystarczy mocno pociągnąc pokrętło do siebie zejedzie bez problemu! Pozdrawiam!

 

[ Dodano: Sro Maj 28, 2008 07:04 ]

a poswietlenie zapalniczki jest tez banalne! Wtsraczy zdjąc plastki pod zapalniczką podważyc z jednej strony i wysjoczy, osołone zaplniczki ściągnąc i jest dostęp do zapalniczki wyciagnąc dwie wtyczki w i w jednej z nich jest zaróweczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko odnośnie oświetlenia w astrze g.

 

zmieniał ktoś podświetlenie przycisków na kierownicy od sterowania radia i przycisków od szybek elektrycznych :D?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

podobno w guziczkach od szyb i od ster. radiem sa wlutowane male diody tak jak w guziku od awaryjnych czy od wlaczania swiatel. mozna sie pobawic ale chyba lepiej kupic nowy wlacznik lub jakas uzywke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

od awaryjnych i swiatel, co prawda w vektrze mialem oazje widziec jak kolega zniszczyl :D w trakcie naprawy i skonczylo sie kupnem nowych, i gosc w sklepie powiedzial ze do tego trzeba precyzji i nerwów których mojemu koledze zdecydowanie brakuje i powiedzial ze wszystkie elementy w jaki kolwiek sposób podswietlane tak sa zrobione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no konsola i zegary ok, ale mnie chodzi jak można dostać sie do podświetlenia przycisków w kierownicy od radia i w drzwiach od szyb :D

 

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 06:12 ]

wszystkie elementy w jaki kolwiek sposób podswietlane tak sa zrobione.

takie rzeczy to tylko w oplu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności