Skocz do zawartości

Pytanie co do zawiedzenia Kadetta


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. mam pytanie odnośnie amortyzatorów do Opla Kadeta 1.3+gaz, chciałbym podnieść tył iz mi osiadł, lecz nie wiem czy to przeniesie się na styl prowadzenia i prędkość, aczkolwiek nie wiem czy jest jakiś ku temu konkretny sens... ale mi się podobają ... jeśli miałoby to wpływac na osiągi bądź trakcje prowadzenia, zrezygnowałbym z podniesienia, a zostawił przy jakis dobrych amortyzatorach i dobrych sprężynach... lecz tył chciałbym, lecz ja jestem ciemny,,, jakie formy są ku temu najlepsze ? i jaka cena jest takich to też bajek ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

jesli chcesz podniesc tyl mozesz dac takie gomowe cos co wklada si ew sprezyny , wumiana amortyzatorow i sprezyn tez go troche podniesie oczywiscie jak zmienisz na seryjne podniesienie tylu zmniejszy przyczepnosc aota bedziesz sie bujal n azakretch jak galareta , zglebuj go do ziemi lepiej na tym wyjdziesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak chcesz to wstaw sobie sprężyny od Astry kombi ja tak zrobiłem bo strasznie siedział i nie mogłem wcisnąć alusów . Amorki też zmieniłem bo były za krótkie . Jedzie się jeszcze lepiej niż na zwykłych sprężynach .Fele 17 cali wchodzą.

powodzenia

poprawiłem w całości"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sprężyny od Kadetta kombi i jak siedzi dwóch z tylu lub coś ciężkiego jedzie w bagażniku to może być. Ale jak jadę sam to samochód strasznie skacze po dziurach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

musą być amortyzatory gazowe przy takich sprężynach inaczej nic z tego

Czemu? Myślałem, że amortyzatory gazowe po prostu lepiej utrzymują swoje parametry w czasie pracy (siła tłumienia), bo jak wjedziemy na tarkę to z oleju zacznie się wytrącać powietrze zmniejszając skuteczność amortyzatora, a przy amortyzatorach gazowych efekt ten nie występuje.

 

ja mam sprężyny od Kadetta kombi i jak siedzi dwóch z tylu lub coś ciężkiego jedzie w bagażniku to może być. Ale jak jadę sam to samochód strasznie skacze po dziurach.

Wydaje mi się, że to właśnie sprężyny są za twarde i to jest powodem "skakania".

Kombi ma większy nacisk na tylnią oś i niweluje to zwiększoną twardość sprężyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie odnośnie amortyzatorów do Opla Kadeta 1.3+gaz, chciałbym podnieść tył iz mi osiadł, lecz nie wiem czy to przeniesie się na styl prowadzenia i prędkość, aczkolwiek nie wiem czy jest jakiś ku temu konkretny sens... ale mi się podobają ... jeśli miałoby to wpływac na osiągi bądź trakcje prowadzenia, zrezygnowałbym z podniesienia, a zostawił przy jakis dobrych amortyzatorach i dobrych sprężynach... lecz tył chciałbym, lecz ja jestem ciemny,,, jakie formy są ku temu najlepsze ? i jaka cena jest takich to też bajek ? :beer:

Jeżeli chcesz podnieść tył to pozostaje wymiana sprężyn na dłuższe lub twardsze, wymiana samych amorków nie przyniesie efektu. Jeżeli nie masz sportowych ambicji (1,3 +LPG), i śmigasz głównie po mieście to rozważ zakup lepszych amorków olejowych. Na gazowych i twardszych sprężynach lekki tył może skakać jak ping-pong na większych nierównościach.

Odradzam wkładanie jakichkolwiek gum pod zwoje sprężyn, to rozwiązanie tymczasowe i zmniejsza zakres pracy sprężyny.

Jeśli chodzi o ceny - używana kolumna na przód kosztuje ok 200 zł, więc wydaje mi się że kpl sprężyn na tył znajdziesz za mniej niż 100 pln, a przyzwoite amorki zaczynają sie od 100 pln za sztukę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności