Skocz do zawartości

ENGINE CHECK 2.0 DTH 2002 126 TYS PRZEBIEG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem z taka kontrolką przy rozruchu zimnego silnika, i przy hamowaniu silnikiem, efekt instalacja elektryczna "pulsuje" jak gdyby nastepowały skoki napiecia kiedys sasiad zwrocił mi uwage czy mam ładowanie lub sprawny alternator bo to co sie dzieje spali mi instalacje, o dziwo jak przegazuje czy i lub inaczej rusze autem wrzucam juz 2 bieg kontrolka gasnie, jadąc w trasie sytuacja jak hamuje silnikiem sie powtarza jak pomoge "mu" wciskajac na biegu hamulec gasnie odrazu. Byłem u "speca" bez komutera stwierdził padł elektrozawór zawirowania komór(500zł) czy cos takiego, postapiłem według wskazan na forum wyczesciłęm elektozaworek (jasny przy akumulatorze)był czysty i terkocze problem sie powtarza wzasadzie istnieje jak istniał, dobrałem sie takze do egr, czysciutki wiec nie czaje w czym problem, jezdze tak juz od ponad roku, jak złapie temperature TURBO wciska w fotel tak nalezy(powiem ze lekko muli jak sie to swieci, plus ze szybko gasnie jak daje w pedzel),martwi jedno ze przy engine check podobno tryb awaryjny sterownika silinka i spala wiecej(na trasie do 110 spalił mi ok 5,5l) to ciekawi mnie ile normalnie jak sie ta kontrolka powyzej 90 swieci praktycznie non stop.Chyba wszystkie DIESELe Opla w tym wydaniu maja taki urok, oby nie pompa miłe złego poczatki, ozenic auto ? :) Coraz bardziej mnie zaskakuje ten samochód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam,

u mnie wlacza sie ta kontrolka i samochod jedzie tylko do 3tys obrotow. Ale okazalo sie ze czujnik cisnienia doladowania sie brudzi - wyciagam czyszcze i jazda(calosc 10-15 minut). wystarcza na jakies 1000 -3000 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W mojej Zafirze od przebiegu ok 70tys(obecnie 81tys) występują dokładnie identyczne objawy, z tym, że nie zawsze ta kontrolka świeci na zimnym silniku, w okresie zimowym "problem" występował częściej. Jeśli chodzi o spalanie to ostatnio na trasie przy wcale nie wolnej jeździe na klimie 5,8 a mieście ok 8l(czyli chyba za dużo).

 

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 01:01 ]

A tak przy okazji to gdzie znajduje sie ten czujnik ciśnienia doładowania??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności